Blog

Harkov Ulusal Eczacılık Üniversitesi Tanıtımı

9 Ağustos 2020

Eczacılık alanında yer alan en eski üniversitelerden birisi olan Harkov ulusal eczacılık üniversitesi, günümüzde halen hizmet veren eğitim kurumlarından birisidir. Öğrenme aşamasında eczacılıkla alakalı her türlü bilgiye ve eğitime bu üniversiteden ulaşabilmek mümkündür. Öğrencilere kendisini yetiştirmek ve iyi eğitim almak için fırsat veren bu üniversitede birçok avantaj yer alır. Özellikle üniversiteye kabullerin kolay olması nedeniyle birçok kişinin ilk tercihlerinden birisi bu üniversite olmaktadır. Harkov ulusal eczacılık üniversitesi, bilimsel çalışmalarıyla ünlü olan bir üniversitedir. YÖK tarafından tanınır ve iyi bir imaja sahiptir. Türkiye ve Avrupa ülkelerinden üniversiteye birçok kişi gitmektedir. Özellikle üniversitede yer alan öğrenci potansiyeliyle dikkat çeker. Öğrenci adayları üniversitenin içerisinde istediği eğitimi kaliteli bir şekilde alabilir.

Eğitim hayatınızın daha renkli bir şekilde geçmesini istiyorsanız kaliteli akademik kadrosuyla eğitim alma şansını bu üniversitede yakalayabilirsiniz. Özellikle herhangi bir sınav puanının alınmasına gerek kalmadan lisans dönemine başlamak bu üniversitede mümkündür. Harkov ulusal eczacılık üniversitesinde okumak isteyen öğrencileri kaliteli akademik kadro bekler. Beklentilerin üzerinde yer alan kaliteli eğitim anlayışıyla birlikte akademik hayatın daha iyi geçmesi ve sosyallik açısından daha iyi bir ortamın sağlanması mümkün olmaktadır. Üniversitenin içerisinde eğitim almak isteyen öğrencileri uygun fiyatlar bekler. Ekonomik bütçelerle bu üniversitede okuyabilmek hiç zor değildir. Birçok gencin kariyer hedefleri arasında yurtdışında okumak varsa Harkov ulusal eczacılık üniversitesi iyi bir seçim olabilir.

Harkov Ulusal Eczacılık Üniversitesi Tercih Sebepleri

Birçok genç üniversiteye hazırlık sürecinde yeterli puan alabilmek için çok çalışmak durumunda kalıyor ve istediği bölüme gidebilmek için kendisini çok hırpalayabilmektedir. Bu durumun Harkov ulusal eczacılık üniversitesinde geçerliliği yoktur. Üniversiteye girebilmek için kişilere daha kolay kabul şartları sunulur. Bu nedenle tercih sebepleri arasında gösterilebilir. Kişilerin kabul edilmek için bazı şartları yerine getirmesi yeterli olabilmektedir. Ön hazırlıklar tamamlandıktan sonra lisans dönemine girerek okuyabilmek mümkün hale gelmektedir. Eczacılık alanında özellikle eğitim alınarak karşı rakiplerinize karşı büyük bir avantaj sağlarsınız. Harkov ulusal eczacılık üniversitesinde okunduğu zaman kişilerde dil bilme ayrıcalığı oluşur. Hayatınızın bir sıfır önde başlaması için üniversiteden dil öğrenmek gerekir. Özellikle iş başvurularında kişilerin karşısına büyük bir avantaj olarak çıkar. İş başvurusu değerlendirmelerinde ön sıralarda yer almak için Harkov ulusal eczacılık üniversitesini tercih edebilirsiniz. Üniversitenin öğrencilere sağladığı prestij ve kaliteli eğitim sayesinde istenen bilgiler alınabilir. Öğrencilerin kendisini diğer öğrencilerden ayırabilmesi ve sivriltebilmesi için yurtdışında okuması ve bu alanda en iyi olan üniversitelerden birisinde okuması gerekir. Rus dili veya İngiliz dili üzerinden eğitim alınarak daha kaliteli bir eğitim sürecinden geçilebilir. Harkov ulusal eczacılık üniversitesini tercih sebeplerinden birisiyse uygun ödeme kolaylığının sağlanmasıdır. Uygun ödeme kolaylığını sağlayan üniversitede eğitim anlayışlarında harç ödemeleri değişiklik göstermektedir. Öğrenciler, üniversitenin içerisinde yer alan kaliteli akademik kadrosundan eğitim almak için bu üniversiteyi tercih edebilir. Yök Denkliği olması ve ayrıca alanında iyi bir üniversite olması ve Türkiye’ye yakın olması nedeniyle ülkemizden birçok genç bu üniversiteyi tercih edebilmektedir. Avrupa’dan ve birçok farklı ülkeden tercih edilebilen bir üniversite olduğu için oldukça mozaik bir öğrenci topluluğu yer almaktadır.

Harkov Ulusal Eczacılık Üniversitesi Yaşam Giderleri

Kharkiv Ulusal Eczacılık Üniversitesi
Ukrayna Eczacılık Üniversite yaşamında öğrencilerin gereken masrafları karşılaması gerekir. Öğrencilik yaşamının daha rahat bir şekilde geçebilmesi için uygun maliyetli olan yerleri tercih etmek gerekir. Bu tercih hakkını Harkov Ulusal Eczacılık üniversitesinden yana kullanan kişiler yaşam giderleri konusunda çok fazla zorlanmaz. Öğrencilik yaşamında yaşam giderlerinin uygun olduğu ve akademik açıdan iyi olan üniversiteleri tercih etmek olumlu bir adım olabilir. Yaşam giderleri bakımından ucuz bir yerde olan Harkov, öğrencilerin rahat edebileceği bir şehirde yer alır. Ucuz ve uygun olmasının yanı sıra öğrencilere kaliteli bir eğitim dönemi sunar. Kariyer basamaklarını emin adımlarla tırmanırken aynı zamanda Harkov ulusal eczacılık üniversitesi uygun fiyatlarla adeta bir öğrenci cennetidir. Öğrencilere kapılarını sonuna kadar aralayan bu üniversiteye girmek kabul şartları açısından oldukça kolaydır.

Üniversitede öğrencilerin en fazla ayıracağı giderlerden birisi konaklama gideridir. Konaklama giderlerinin uygun fiyatlı olması en önemli gider kalemini eksiltmektedir. Öğrencilerin 50 ile 120 dolar arasında ayırabileceği yurt giderleri sayesinde rahat bir konaklama geçirilebilir. Özellikle öğrenci yurtları son derece konforlu olmasıyla ön plana çıkar. Öğrencilerin rahat edebileceği ve ders çalışabileceği ortamlarda yer alan konaklama yerleri büyük bir avantaj sağlar. Harkov üniversitesi, öğrencilerin yaşam giderlerinin en uyguna gelmesini sağlar. Özellikle konaklama ihtiyacını çeşitli seçeneklerle karşılayabilmek mümkündür. Bunun için öğrencilere sunulan seçenekler arasında;

 • Yurtlar
 • Pansiyonlar
 • Oteller
 • Kiralık Evler

Gibi seçenekler konaklama ihtiyacı içindir. Öğrencilere yönelik ayrılan yurt imkanları sayesinde daha uyguna konaklama yapılması sağlanmış olur. Özel yurtlarda kalabalık olmayan odalarda uygun fiyatlarda kalabilmek mümkündür.

Harkov Ulusal Eczacılık Üniversitesi Bölümleri

Ukrayna Eczacılık Üniversite içerisinde birçok bölüm yer alır. Ukrayna’nın en seçkin üniversitedir ve 1805 yılında kurulmuştur. Bu köklü yapısı sayesinde günümüzde en iyi ve önemli eczacılık okullarından birisidir. Üniversite içerisinde öğrenciler lisansüstü eğitim alabilme şansına sahip olabilmektedir. Üniversite içerisinde yer alan bölümler şu şekilde sıralanabilir;

 • Biyoloji, fizyoloji ve insan anatomisi bölümü
 • Beşeri Bölümü
 • Yabancı Diller Bölümü
 • Patofizyoloji Bölümü
 • Endüstriyel Eczacılık Bölümü
 • Toksikolojik Kimya Bölümü
 • İşletme Bölümü
 • Farmakoterapi Bölümü
 • Fizik Bölümü
 • Beden eğitimi ve sağlık bölümü
 • Doğal Bileşikler Kimya Bölümü
 • Fiziksel ve Kolloid Kimya Bölümü

Ayrıca üniversitenin içerisinde 4 adet fakülte yer alır.

 • Tıp
 • Eczane
 • Ekonomi ve İş
 • Yönetim

Üniversite eczacılıkla alakalı bir üniversite olduğu için içerisinde ilaç fakültesi yer alır.

 • Tıbbi ve Eczacılık Fakültesi
 • Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
 • Yabancı Öğrenciler Fakültesi
 • Yabancı Öğrenciler İçin Hazırlık Fakültesi

Kuruluşunun 215.yılında olan üniversite, önde gelen araştırma merkezlerinden birisidir. Özellikle eczacılık alanında ön plana çıkar ve üniversiteye birçok farklı ülkeden kabuller alınır. Üniversitenin içerisinde yer alan eğitimciler yeni ilaçlarla alakalı araştırma yaparak öğrencilere bu konuda gereken bilgiler sağlamaktadır. Üniversiteye girmek isteyen kişilere üç ayrı düzeyde eğitim imkanı verilir. Lisans, uzman ve Master alanlarında üniversiteye giriş yapmak, eğitim almak ve yök denkliği mümkündür.

Toksikolojik Kimya Bölümü

Üniversite içerisinde yer alan bölüme sınavsız bir şekilde girebilmek mümkündür. UNSECO tarafından dünyanın en iyi eczacılık okullar arasında gösterilen bu üniversitede öğrenci olmak çok kolaydır. 4 sene olarak sunulan bu bölümü öğrenciler İngilizce veya Rusça olarak okuyabilir. Eğitim seviyesi ve modern altyapısı sayesinde öğrenciler en uygun fiyatlarla bu üniversitede okuyabilir. Toksikolojik kimya bölümünde öğrencilere donanımlı bir eğitim sunulur. Bu bölümde toksikolojiyle alakalı bilgiler öğrencilere verilir. Zehirlerin bedene nasıl girdiği, etkileri ve diğer incelemeler alakalı bilgileri kapsayan bir bölümdür. Toksikolojiye giriş, toksikoloji temel kavramları gibi konular eğitimin içerisinde yer alır.

Organizasyon Bölümü ve Eczacılık Ekonomisi

Kharkiv Ulusal Eczacılık Üniversitesi bünyesinde yer alan bu bölümde lisans eğitimini kişiler kolaylıkla alabilir. 4 yıllık lisans eğitimi boyunca öğrencilere sunulan dersler şu şekilde sıralanabilir;

 • Fizik
 • Matematik
 • Eczacılığa Giriş
 • Bitki Biyolojisi
 • Kimya
 • Anatomi
 • Halk Sağlığı
 • Organik Kimya
 • Analitik Kimya
 • Fizyoloji

Gibi ana eczacılık dersleri öğrencilere sunulur. Güçlü akademik kadrosu ve hocalarla birlikte son derece modern bir eğitim verilmektedir. Bölüm içerisinde modern derslikler, laboratuvarlar ve çeşitli donanımlar yer alır.

Beden Eğitimi ve Sağlık Bölümü

Ülkemizde popüler olmaya başlayan ve yurtdışında popüler olan bölümler arasında yer alır. Yurtdışında bu bölümü okuyan öğrenciler sporcu ve sağlıkçı olarak görev yapabilmektedir. Bu bölüme girmek için herhangi bir puanı tutturmaya gerek yoktur. Yalnızca lise mezuniyet belgesiyle bu bölüme giriş mümkündür. Yabancı olan öğrenciler ilk yıl hazırlıkta okuyabilmektedir. Önemli eğitmen kadrosundan hizmet almak isteyen öğrenciler bu bölümü tercih edebilir.

Harkov Ulusal Eczacılık Üniversitesi Hazırlık Bölümü

Harkov ulusal eczacılık üniversite içerisinde yer alan hazırlık bölümü sayesinde öğrenciler birçok farklı dilde dil öğrenme sürecine girebilir. Adını sıklıkla duyuran ukrayna eczacılık yani Harkov ulusal eczacılık üniversitesi, farklı dillerde verdiği eğitim anlayışı sayesinde kişilere güzel bir eğitim kazandırır. Akademik personellerin kaliteli olması ve farklı dillerdeki eğitim anlayışının olması kişilerin daha iyi bir eğitim almasını sağlar. Bunun gibi seçenekler ve avantajlar sayesinde birçok gencin tercih noktası olmaktadır. Bu üniversiteye giriş yaparken kişilerin herhangi bir puanı tutturmasına gerek yoktur. Bölüm kayıt işlemlerinde sınav puanına bakılarak kayıt yapılmamaktadır. Lisans eğitimi sürecinde kişiler isterlerse Rusça veya İngilizce yabancı dil eğitimi alabilir. Bunun için üniversite içerisinde hazırlık bölümü yer alır. Üniversite tercihinizde bu üniversiteyi seçtiğiniz zaman karşınıza birden fazla dil seçeneği çıkar. Bu ayrıcalığın yakalanmasıyla birlikte öğrenciler iş sahasında zorlanmadan çalışabilir veya gelen iş tekliflerini en iyi şekilde değerlendirebilir. Meslekte aranan kişi olabilmek için bu üniversite sizin için iyi bir seçim olacaktır. Üniversite içerisinde alınan dil eğitimi süresi 10 aydır. 10 ay içerisinde öğrenciler dil eğitimini tamamlar. Dil eğitimi süreci her yıl Eylül ayında başlar. Bu nedenle eğitim danışmanlığı veren firma üzerinden bilgi alınarak bu konuda hareket edebilirsiniz.

V.N.Karazin Kharkiv Ulusal Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1805 yılında kurulan bu üniversite, Ukrayna’nın en köklü üniversiteleri arasında yer alır. Ülke içerisinde önemli bir yerde prestiji yer alır. Eğitim kalitesi ve kültürüyle dünyada en yüksek prestijli eğitim kurumlarından birisidir. 1999 yılında ulusal üniversite statüsü almaya hak kazanan üniversitede birçok akademik başarıya imza atılmıştır. Yılların getirmiş olduğu deneyimle birlikte oturmuş bir yapıya sahip olan bir üniversitedir. Dünya üzerinde yer alan diğer üniversitelere göre güzel bir politika izleyerek daha iyi olma noktasında güzel bir vizyon oluşturmuştur. Çok hızlı bir şekilde büyüyen üniversite, öğrencilere güzel imkanlar sunar.

Üniversite içerisinde yer alan Türk öğrenciler için özel bir oluşum yer alır. Türk Kültür merkezi adında yer alan merkezde Türk öğrencilerin uyum sürecine katkı sağlamak için önemli görevleri üstlenmektedir. Günümüze kadar yurt dışından gelen 300 bin öğrenci Karazin Kharkiv üniversitesinde okumuştur. Üniversitede sunulan İngilizce ve Rusça yabancı dil eğitimi sayesinde öğrenciler istediği dil üzerinden eğitim alma hakkına sahip olabilmektedir.

Harkov Ulusal Eczacılık Üniversitesi Kayıt Şartları

Harkov ulusal eczacılık üniversitesine kayıt olmak için bu konuda eğitim danışmanlığı aracılığıyla işlem yapabilirsiniz. Kayıtlarda birçok durum ele alınır. Vize, kayıt başvuruları, form hazırlığı ve askerlik tecil işlemleri danışmanlıklar tarafından kolay bir şekilde halledilebilmektedir.

Harkov Ulusal Eczacılık Üniversitesi Bölüm Ücretleri

 • 1 Yıl Hazırlık Sınıfı Rusça – 1595 Dolar
 • Eczacılık İngilizce – 4510 Dolar
 • Eczacılık Rusça – 3850 Dolar
 • Klinik Eczacılığı İngilizce – 4510 Dolar
 • Klinik Eczacılığı Rusça – 3850 Dolar

Okumak istenen bölümlerin tümünün fiyat aralıkları 3850 ile 4510 dolar arasında değişmektedir.

Ukrayna Eğitim Danışmanlığı Hizmetlerimiz

Türkiye’de yer alan sınav sistemi nedeniyle üniversite okuyamayan ancak yurtdışında üniversite okumak isteyen kişiler bu süreci Ukrayna’da değerlendirebilir. Ukrayna eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz sayesinde öğrencilere kaliteli hizmet sunularak eğitim almaları sağlanır. Öğrencilerin okuma süreçlerinde yanında olarak herhangi bir sorun yaşamasını engelleyerek vize alımlarında yardımcı oluyoruz. Bunun yanı sıra öğrencilerin Ukrayna ile alakalı her türlü sorusuna cevap vererek daha iyi koşullarda eğitim alması için çaba gösteriyoruz. Yurt dışı eğitimlerinde Ukrayna eğitim danışmanlığı hizmetini alarak daha kolay bir şekilde işlemleri halledebilirsiniz. Ukrayna eczacılık okuyarak bununla birlikte kaliteli bir eğitim istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

 • Türkiye’de yer alan öğrencilerin herhangi bir sorun yaşamadan en uygun fiyatlarla eğitim almaları sağlanır.
 • Uluslararası programların partneridir.
 • Hizmetler verilirken söylenen fiyatlarda herhangi bir değişiklik yapılmaz.
 • Öğrencilerin vize alma süreçlerinde yardımcı olunur.
 • Kaliteli ve ekonomik eğitim almak için Ukrayna eğitim danışmanlığı hizmetini tercih edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  WeCreativez WhatsApp Support
  UE Eğitim Online Whatsapp Chat
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com


  Yatay geçişler ile ilgili UE Eğitim olarak hiçbir çalışmamız yoktur.
  Adımızı kullanıp sizden yatay geçiş için para isteyenlere itibar etmeyin.
  Bu konuda doğacak mağduriyetten firmamız sorumlu değildir.