WeCreativez WhatsApp Support
UE Eğitim Online Whatsapp Chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Blog

KALİTELİ VE ÇAĞDAŞ YAŞAMIN MİMARLARI

26 Kasım 2019

Kaliteli ve çağdaş yaşamın mimarları olma hayalleri olan gençlerimiz, Avrupa’daki kaliteli üniversite ortamında eğitim almak ve sosyalleşme imkanlarından neden sizde faydalanmayasınız? Öğretim konusuna çok önem veren Ukrayna’da alabileceğiniz bir çok eğitim bulunmakta. Ukrayna’da çağdaş mimarlık eğitimi de ilgilerinize bağlı olarak seçip okuyabileceğiniz bölümler arasında yer almaktadır. Sınavsız bir şekilde ve tercih dönemiyle uğraşmadan mimarlık öğrencisi olabilirsiniz. Eğer yaratıcı bir zekaya sahipseniz ve kaliteli çizimlerle yeni şeyler tasarlamak hobileriniz arasındaysa hayalleriniz zihninizde kalmasın !Kaliteli ve çağdaş yaşamın mimarları olma hayalleri olan gençlerimizi hayallerine kavuşması için ;

Ukrayna’da mimarlık eğitimi detaylarını paylaştığınız yazımıza buyrun.

Ukrayna eğitim alanında her gün yenilikçi adımlar atmakta  ve özgürlükçü bakış açısını ilerletmektedir. Ukrayna’da eğitim veren öğretmen ve kurumların amacı; öğrencilerinin mezun olduktan Avrupa’da her alanda çalışabilmesi ve kendilerini yetiştirmeleridir. Bu bağlamda çalışmalarını sürdüren Ukrayna üniversitelerinin gelişme düzeyine bakıldığında grafiğin her daim yukarı doğru katlanarak gittiği görülmektedir. Eğitim ve kültür zirveye tırmanışlarını sürdüren Ukrayna, sınavsız olarak öğrenci kabul ettiği için de oldukça fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Ukrayna’da mimarlık eğitimi aldıktan ve eğitiminizi başarıyla tamamladıktan sonra Mavi Diploma sahibi olursunuz. Europass anlamına gelen bu diploma size bütün Avrupa’daki iş kapılarını açacaktır. Daha sonraki adımlarda da sizin yapmanız gereken kariyer basamaklarını bir bir tırmanmak olacaktır. Danışmanlığını verdiğimiz Ukrayna’daki eğitim kurumları YÖK Denkliği açısından da tanınmaktadır.

UE Eğitim olarak temsilciliğini yaptığımız ve Ukrayna’da mimarlık eğitimi alabileceğiniz kurumun adı Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi’dir. Bu üniversite Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı’na bağlıdır.1922 yılında Harkov şehrinde kurulmuş olan üniversite 120.000 m2 lik öğrenci tesisine sahiptir. Kampüs içerisinde müze alanı, spor salonu, kayak kompleksi bile bulunmaktadır. Bu üniversitenin faaliyet amacı Kharkiv şehrinin devamlı olarak sosyal, ekonomik ve şehirsel olarak gelişmesidir. Ukrayna’da mimarlık eğitimi alabileceğiniz en kapsamlı üniversite olan bu üniversitede, Ukrayna’da ilk ve tek olan ‘Megapolis Merkezi’ oluşturulmuştur. Bu merkezin amacı ise şehir işletmeciliği ve şehir gelişimi alanlarına teknoloji transferidir. Kendine ait reklam, sergi ve yayıncılık faaliyetleri bulunmaktadır.

Mimarlık okumak gerçekten keyifli ve yaratıcılığınızı arttıracak bir süreç olacaktır. Eğer ilginiz bu yöndeyse ve kendinizi insanlara yeni yaşam alanları yaratabilecek bir mucit olarak görüyorsanız tam size göre bir meslek olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca yeni fikirler üretmek ve el becerileri konusunda da yeterli olmalısınız. Zaten Ukrayna’da mimarlık eğitimi aldıktan sonra gerekli donanıma fazlasıyla sahip olacaksınız. Çünkü Ukrayna mimariye gerçekten önem veren bir ülkedir. Özellikle Harkov’da mimari açıdan tam bir şaheser değerinde yapıtlar bulunmaktadır.

Mimari anlamda bu kadar gelişmiş bir şehirde eğitim almak sizin yaratıcılığınızı besleyecek örnekler karşınıza çıkaracaktır.

Ukrayna’da mimarlık eğitimini İngilizce ve Rusça olarak alabilmek ise tamamen kariyerinizi ilerletmek istediğiniz noktaya göre size kalmış bir şeydir. Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi’nde 4 yıllık İngilizce lisans eğitimi 2600$ , 4 yıllık Rusça lisans eğitimi ise 2050 $ dır.Yeterli seviyede dil  bilmiyor iseniz mutlaka Rusça veya İngilizce hazırlık eğitimi görmenizi tavsiye ediyoruz.

Bahsedilen fiyatların paket içeriğine ise,

*1 yıllık üniversite harcı,

*Konaklama masrafları,

*Vize,

*Davetiyenin düzenlenmesi ve kargolanması,

*Oturum işlemleri,

*Özel sağlık sigortası,

*Ukrayna gsm hattı ve

*Tüm yıllar boyunca sürecek danışmanlık hizmeti dahildir.

Bu sayede sizler Ukrayna’da Eğitim Mimarlık Fakültesi’ne kayıt yaptırırken hiçbir detay ile uğraşmak zorunda da kalmayacaksınız.

Ukrayna’nın seçkin bir eğitmen kadrosu bulunur.

Bu kadro ile eğitim almak sizlere tüm hayatınız boyunca yansıyacaktır. Bilgiler ezberci sistemle değil aksine anlama kapasitenize göre verilmektedir. Her öğrencinin bu üniversitelerden en etkin şekilde faydalanabilmesi için çalışan eğitici kadro bütün dünya ülkelerindeki eğitime de ışık tutmaktadır.Eğer bu yazımızdan sonra Ukrayna’da mimarlık okumak size de mantıklı ve eğlenceli geldiyse bizimle iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com