Blog

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi

2 Ağustos 2020

Kharkiv Üniversitesi

 

Kharkiv şehrinde bulunan akreditasyon derecesi 4 olan devlet üniversitesidir. Bu tesislerin toplam alanı ise 120.000 metrekareden fazla olmaktadır. Müze kompleksi 6000 metrekarelik spor tesisatı ve kayak kompleksi bulunmaktadır.

2008 senesinde “Öğrencilerin Sarayı” kültür ve eğitim merkezi inşaatına başlanmıştır. Bina, 210 kişilik toplantı salonu, fuar ve sergi salonları, 1000 kişilik konferans salonu ve çok amaçlı kulüp odaları gibi de modern odaları içermektedir. Öğrencilerin Sarayı’nın alanı 6000 metrekare belirlenmektedir.

Akademi, Ukrayna Şehir İşletmeciliği koleji olarak 1922 senesinde kurulmuştur. 1924 senesinden beri Ulusal Ekonomi Akşam Mesleki Okulu Şehir İşletmeciliği Fakültesine dönüştürülmüştür. 1929 senesinden beri de Kharkiv Ulusal Ekonomi Enstitüsü Şehir İşletmeciliği Fakültesi olmaktadır. 1930 senesinden beri Kharkiv Şehir İşletmeciliği Enstitüsü, 1935 senesinden sonra Kharkiv Şehir İşletmeciliği Eğitim Tesisinin içerdiği birimler şunlardır; Kharkiv Şehir İşletmeciliği Enstitüsü ve Yeşil Binalar Tekniği Okuludur. 1938 senesinde Kharkiv Belediye İnşaat Enstitüsü ve 1939 senesinde Kharkiv Kamu İşleri Mühendisleri Enstitüsü olarak adı değiştirilmiştir. 1941 senesinde Şehir İşletmeciliği Eğitim Tesisi kaldırılmıştır. Kharkiv Şehir İşletmeciliği Enstitüsü ve Yeşil Binalar tekniği okulundan bağımsız olan okullar da kurmuşlardır. 1989 senesinde Kharkiv Kamu İşleri Mühendisleri Enstitüsü, Kharkiv Şehir İşletmeciliği Mühendisleri Enstitüsü olarak ismini değiştirmiş ve 1994 senesinde Kharkiv Şehir İşletmeciliği Devlet Akademisi olarak tekrardan ismi değiştirilmiştir. 2003 yılında ise bu akademi milli kurum statüsüne sahip olmuştur. 19 Temmuz 2008 senesinde akademi “Açık Erişim” Budapeşte Girişimi imzalanmıştır ve 436 üyesi olmuştur.

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi, Kharkiv Belediyesi İcra Komitesi destekleri ile akademide Ukrayna’da tek olan “Megapolis Merkezi” Bilimsel Araştırma oluşturulmuştur. Bunun faaliyet amacı ise Kharkiv şehrinin devamlı olarak sosyal ve ekonomik olarak gelişmesi, kültür ve bilimsel potansiyeli geliştirmesi, nüfus, bilginler, iktidar, girişimcilerin Kharkiv ve Ukrayna Kuzey Doğusundaki diğer şehirlerin devamlı gelişmesine yönelik çabalarını birleştirmektedirler. Bu merkezin amacı, şehir işletmeciliği ve şehir gelişim alanlarına teknoloji ve transferidir. Merkez araştırma, bilimsel, eğitim, tahmin ve analitik, yayıncılık, reklam ve sergi faaliyetlerini yürütmektedir. Şehir işletmeciliğindeki yüksek teknolojiler daimi sergisi kuruma bağlı olarak çalışmaktadır. Bu sergide iskan ve toplumsal hizmetlerin önde gelen işletmelerin gelişimi sunulmaktadır.

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi Ukrayna’da en çok tercih edilen üniversitelerden olmaktadır. Bu üniversite sayesinde pek çok öğrenci hayalindeki bölümleri oldukça kolay bir şekilde okuyabilmektedir. Bunların yanı sıra bu üniversitedeki eğitimler dünya üzerinde en iyi eğitim veren üniversiteler arasında yer almaktadır. Sizlerde hayallerinizdeki bölümleri okuyabilmek adına Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesini seçebilirsiniz.

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi Tercih Sebepleri

Türkiye’de üniversite sınavları her geçen sene daha da zor olmaktadır. Bu yüzden pek çok öğrenci tercihlerinin sonunda açıkta kalmaktadır. Bu nedenle yurt dışında eğitim seçeneklerinin önemi de her geçen gün daha da fazla artış göstermektedir. İnsanlar artık Türkiye’de kazanamadıkları bölümleri yurt dışında kolaylıkla okuyabilmektedirler. Değişik ülke ve maliyet kategorileri içinde Ukrayna, yabancı öğrencilere sunmuş olduğu ekonomik eğitim maliyetleri ve kolay kabul şartları ile Türkiye en başta olmak üzere pek çok farklı ülkedeki öğrenciler için tercih edilmektedir. Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi Ukrayna’daki en iyi üniversitelerden bir tanesi olmaktadır. Öğrenciler bu üniversitenin vermiş olduğu eğitimlerin çok iyi olduğunu bilerek bu üniversiteyi seçmektedirler. Bu üniversitenin bu sebeplerden başka da pek çok tercih sebebi olmaktadır. Bu sebeplerden bazıları şunlardır;

 • Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi sizlere verdikleri eğitimlerde alanlarında en uzman olan akademisyenler ile vermektedirler.
 • Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesinde okurken 3 dil daha öğrenerek kariyerlerinize büyük bir önem katmaktadır.
 • Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesinde okurken denklik gibi bir sorununuzda olmayacaktır.
 • Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesinde okurken harcamalarınızda en cüzi tutarlarda olacaktır.
 • Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesini tercih etmek isterseniz herhangi bir puanda istemeyecektir.
 • Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesinde okumak için herhangi bir yabancı dil bilmenize de gerek yoktur.
 • Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesinde okurken bile kariyerlerinizi iyi bir noktaya getirerek mezun olmadan iş bulma imkanlarınızda artacaktır.

Günümüzde pek çok öğrenci yurt dışında okumak istemektedir. Türkiye’deki yüksek puanlar sebebiyle yurt dışında okumayı tercih eden öğrencilerin en çok tercihleri arasında Ukrayna bulunmaktadır. Ukrayna’da bulunan Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi de pek çok tercih edilen üniversitelerden bir tanesi olmaktadır. Sizlere bu üniversitenin tercih sebepleri hakkında bilgiler verdik. Sizlerde eğer ki Türkiye’de üniversite okumayı başaramadıysanız üzülmenize gerek yok yurt dışı eğitimlerinde sizlere pek çok imkanlar ve avantajlar sunulmaktadır. Sizlerde Ukrayna’da bir üniversiteyi kolaylıkla okuyabilirsiniz ve hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi Yaşam Giderleri

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi günümüz şartlarına uygun modern eğitim hakkını öğrencilere sunmaktadır. Fakat yurt dışında üniversite eğitimi almayı hayal eden pek çok öğrenci maliyetlerin yüksek olmasından tereddüt ederek boş yere bu kadar donanımlı eğitim olanağına pek yakın bakmamaktadır. Ancak Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesinde eğitim almak öğrenciye bir gelecek vaat etmekte olan bir eğitim sistemini oldukça ekonomik şartlarda sunmaktadır.

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesinin senelik harç bedeli oldukça makul düzeyde olmaktadır. Bir diğer taraftan ise Ukrayna da genel olarak ucuz yaşam koşullarına sahip olan bir ülkedir. Son zamanlarda bağımsızlığını ilan etmesi ile yaşamış olduğu buhranlı günler ve devrimlerin sıkıntısından kurtulmaya çalışan bu ülke, toparlanma sürecinde bulunmaktadır. Buna bağlı olarak da halkın alım güçleri düşüktür ve buna göre de fiyatlandırmalar gerçekleştirilmektedir. Yeme ve içme giderleri Türkiye’ye göre daha da düşük olan Ukrayna’da bunların yanı sıra ulaşım ve konaklama gibi giderlerde çok ucuz olmaktadır.

Buraya gelen öğrencilerin pek çoğu konaklama sorunlarını yurtlar sayesinde çözmeye çalışırken, maliyetlerin başa baş gelmesinden ötürü öğrencilerin büyük bir kısmı da ev kiralamakta ve böylelikle hem daha sakin hem de daha konforlu bir konaklama gerçekleştirmektedirler. Bunların yanı sıra sosyal hayatta oldukça ucuz olan Ukrayna’da öğrenciler çok ufak bir bütçe ile aktif ve kaliteli bir eğitim süreci geçirebilirler. Ukrayna’da yaşama koşulları da farklılık göstermektedir.

Ukrayna, kaliteli bir üniversite eğitimi almak için dünyanın en ekonomik seçeneklerinden bir tanesi olmaktadır. Yüzlerce üniversitenin bulunduğu Ukrayna’da hem eğitim hem de konaklama ücretleri gerçekten çok uygun olmaktadır. Üniversitelerin yıllık fiyatları ve yurt harçları değişse de genellikle aradaki farklar büyük rakamlar olmuyordur. Ukrayna’da eğitim alırken sizi bekleyen yıllık maliyetler şu şekilde özetlenebilir;

Yurt konaklaması tercih edilir ise

Yıllık üniversite harcı (Fakülte eğitimi) 1400 ile 4500 dolar arası değişiklik göstermektedir.

Aylık konaklama 250 ile 400 dolar arası değişiklik göstermektedir.

Aylık harçlık ihtiyacı ise 250 ile 350 dolar arası yeterli olacaktır.

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi Bölümleri

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi, Ukrayna’da üniversite eğitimi olarak mimarlık düşünen öğrencilere tavsiye edilen okulların en başında yer almaktadır. Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi sadece mimarlık okulu değil aynı zamanda da şehir düzenlenmesi ve bir şehrin oluşturulacak tüm alt yapısının da eğitimini veren bir üniversitedir. Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi çok köklü bir üniversitedir. Kökeninde enstitü olarak açılmıştır. Ancak daha sonra gelişerek ve yeni bölümleri bünyesine ekleyerek büyük bir eğitim kompleksi haline gelmiş olan bir üniversite olmaktadır.

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesinde eğitimler 4 yıllık lisans ve 2 yıllık yüksek lisans olarak verilmektedir. Tercih edilen bölümlere göre de eğitimler İngilizce ya da Rusça olarak verilmektedir. Bu bölümleri sizlere şu şekilde sıralayalım;

 • Mimarlık
 • İç Mimarlık
 • İş Güvenliği
 • Mimarlık ve İnşaat-Endüstri ve İnşaat Mühendisliği
 • Çevre Güvenliği

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesinin belli başlı bölümleri bu şekildedir. Ancak bu bölümler gibi daha pek çok bölümü içermektedir. Sizlerde Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesini tercih etmek isterseniz daha detaylı bir araştırma yaparak daha pek çok bölümü içerdiğini göreceksiniz.

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesini öğrencilerin seçme nedenleri arasında 3 dile hakim olunma tecrübe edinilmesi de bulunmaktadır. Hem Rusça hem İngilizce hem de Ukraynaca öğrenen öğrenciler bu sayede de kariyerlerini isterlerse dil üzerine başka pek çok ülkede de geliştirebilir.

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi Hazırlık Bölümü

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesinde hazırlık bölümlerinde İngilizce ve Rusça eğitimler verilmektedir. Öğrencilerin hazırlık bölümlerinin sonrasında eğitim almak için hangi dili seçmek istiyorsa o dilin hazırlık eğitimleri sayesinde ve iki ayrı dönemde verilen hazırlık eğitimleri sebebiyle öğrenciler eğitimini aldığı hakım olabilmekte ve yüksek öğretim için hazır hala getirilmektedir.

Rusça ve İngilizce eğitim verilen Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi ülke dışından öğrenci kabul etmekte ve her gelen öğrenci ihtiyaç duyulması durumlarında hazırlık eğitimlerine tabi tutularak verimli eğitim alabilmesinin yolu açılmaktadır. Bunların yanı sıra hazırlık sınıflarında verilen eğitimlerin teknolojik ortamlarda sunuluyor olması öğrencilerin eğitimlerini en verimli bir şekilde tamamlamasında da büyük rol almaktadır.

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesini tercih etmek istiyorsanız herhangi bir dil bilmenize gerek olmayacaktır. Bu hazırlık eğitimleri ile beraber sizlere de bir yabancı dil öğreteceklerdir. Bu sayede sizlerde kariyerlerinize yeni bir dil eklemiş olacaksınız.

V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Hakkında Bilmeniz Gerekenler

V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, 1804 senesinde kurulmuş olan ve Ukrayna’nın en köklü üniversiteleri arasında yer alan bir eğitim kurumu olmaktadır. Ülke içerisindeki prestijlerinin yanı sıra kültürü ve eğitim kalitesi ile dünya üzerinde de akademik prestiji yüksek olan bir üniversite olmaktadır. Kurulduğu günden bu zamana kadar ülkeye çok ciddi katkılar sağlayan önemli bilim adamlarını yetiştiren ve ülke genelinde faydalı bilimsel çalışmaları yürüten V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, 1999 senesinde “ulusal” üniversite statüsünü kazanmıştır. Bu üniversite kendi içerisindeki akademik başarıların yanı sıra, ülkedeki eğitim kültürünün gelişmesine de büyük katkılar sağlamıştır.

V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, senelerin vermiş olduğu tecrübe ve birikimler ile beraber oldukça oturmuş bir yapıya da sahip olan bir üniversitedir. 10 senelik stratejik planlamalar yapan bu üniversite, gelecek vizyonu ile dünya üzerindeki diğer üniversitelere kıyasla çok daha başarılı politikalar yürütmektedir. Bu politikalar kapsamında üniversite içindeki açılacak olan bölümleri ve yapılacak olan tesisleri belirleyen V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, bu nedenle çok hızlı ve sağlıklı bir halde büyümektedir ve öğrencilere daha iyi imkanlar sunmaktadır.

V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu pek çok dünya ülkesinde diğer üniversiteler, kurumlar veya özel sektör firmaları ile iş birliği içerisindedir. Örneğin, İstanbul Medipol Üniversitesi ile yapılan görüşmeler sonucunda hem öğrenci değişimi hem de bilgi paylaşımı konusunda da bir iş birliği içerisinde bulunmuştur. Bunlara ek olarak da V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesinde tıp okuyacak öğrenciler içinde hazırlık eğitimi de yapılmış olan anlaşmanın kapsamında verilebilmektedir.

V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi içerisindeki Türk olan öğrenciler için Türk Kültür Merkezi isminde özel bir kurulda oluşturulmuştur. Türk Kültür Merkezi kurulu hem Türkiye’deki kurumlar ile ilişkileri geliştirmek için hem de Türk olan öğrencilerin uyum süreçlerine destek olma gibi oldukça önemli konuları da üstlenen bir kurul olmaktadır. Genel olarak bahsedecek olursak Türk Kültür Merkezi kurumunun görevleri şu şekildedir;

 • Kültür ve spor faaliyetlerinin organize edilmesi.
 • Uluslararası iş birliği kalitesini ve etkinliğinin arttırılması.
 • Üniversite ve diğer yüksek eğitim kuruluşlarının eğitim hizmetleri, Türkiye’de tanıtım ve bilgilendirme sergilerinin organize edilmesi.
 • Eğitim, akademik ve kültürel değişim programları alanında ortak projeler üretilmesi ve bu projeleri desteklemesi.
 • Türk öğrencilere Kharkiv de yeni yaşamlarına adaptasyonlarında yardım ve öğretim süreçlerinde destek verilmesi.
 • Bilimsel, Sosyo-ekonomik ve kültürel gelişim alanlarındaki uygulama odaklı projelerin geliştirmesine karşılıklı olarak teşvik verilmesi.
 • Üniversite ve Kharkiv’in diğer yüksek eğitim kuruluşlarının Türkiye bilim ve eğitim kurumları, iş ve kültür işletmeleri ile verimli bilimsel bağlantılar kurması ve geliştirmesi.

V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi, kuruluşundan bu yana kadar Ukrayna dışından gelen 300.000’in üstünde öğrenciyi mezun etmiş bir üniversitedir. Bu öğrenciler hem kendi ülkelerinde hem de Ukrayna’da akademi ve iş dünyasının önemli yerlerinde çalışmaya başlamaktadırlar. Üniversite de eğitim alan yabancı öğrencilere hem İngilizce hem de Rusça olarak eğitim alma imkanları da sunulmaktadır. Öğrenciler bölümlerine bağlı olarak da öncelikle hazırlık okuduktan sonra diledikleri dilde eğitim alabilmektedirler.

V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesinin bir başka öneli özelliği ise YÖK tarafından Türkiye’den yatay geçiş yapmaya uygun bulunan tek Ukrayna Üniversitesi olmasıdır. Bu sebeple, eğitiminize Türkiye’deki bir üniversitede başlamış olsanız bile gerekli şartları sağlamanız durumunda V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesine yatay geçiş yapma hakkınız da bulunmaktadır.

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi Kayıt Şartları

1-Başvuru İçin Gerekli Evraklar

Seçmiş olduğunuz üniversitede eğitim almak için ilk adım olarak bir davetiye alınması şarttır. Bu davetiyeyi almak için aşağıdakileri yapmanız gerekecektir;

 • Öğrenim belgesi (transkript) ile beraber lise diplomasının taranmış bir kopyasının verilmesi.
 • Pasaportun taranmış bir kopyasının verilmesi.

Bu belgeleri kontrol ettikten sonra ise 7 ile 14 iş günü içinde düzenlenecek olan davetiye mektubunuz seçmiş olduğunuz üniversiteden gelecektir.

2-Davetiye

İlk kez gelecekler için davet mektupları Mayıs ve Kasım ayları arasında verilmektedir. Hazırlık fakülteleri için, davet mektupları yıl boyunca verilir. Ukrayna’da kayıt süreci Haziran ayından başlamaktadır ve Eylül ayına kadar devam etmektedir. Belgelerin verilmesine başlanması, eğitim davet mektubu alması için pasaportun taranmış bir kopyası, okul diploması ve öğrenim belgesini (transkript) vermeniz gerekecektir. Bunların haricinde dikkate alınması gereken 3 ana faktör daha bulunmaktadır. Bunlar;

 • Aylık Gider: Ukrayna’da öğrenim ücretleri diğer Avrupa ülkeleri ile karşılaştırıldığında yüksek olmamaktadır. Eğitim ve öğrenci ücretleri dışındaki giderler de oldukça düşük olmaktadır. Bu giderleri karşılamak için ayda 250 ya da 300 dolar olması genellikle yeterli olacaktır.
 • Başvuru İçin Gerekli Evraklar: Seçmiş olduğunuz üniversiteye kaydınız için, tüm evraklarınızın apostilli olması gerekecektir. Öğrenci kaydına gerekli belgeler içinde öğrenci kayıt büroları ile iletişime geçerek doğru bilgileri edinebilirsiniz.
 • Vizeye Başvuru Prosedürü: Ukrayna’ya giriş için öğrenci vizesi oldukça önemli durumlardan bir tanesidir. Pasaportunuzun geçerlilik süresi en az 1 sene olmalıdır.

3-Vize İçin Gerekli Evraklar

 • Üniversiteden alınmış davetiyenin aslı ve fotokopisi
 • Lise diploması (Apostil onaylı)
 • Mezun olunan lisenin transkripti (Apostil onaylı)
 • Devlet hastanesinden sağlık raporu aslı ve fotokopisi (Hem aslı hem de fotokopisi apostil onaylı olacak)
 • Doğum kayıt örneği belgesi – Formül A (Apostil onaylı)
 • Pasaport (10 senelik çıkartmakta fayda var)
 • Vesikalık fotoğraf (20 adet)-(Arka fon beyaz olacak)

4-Ukrayna’ya Giriş İçin Gerekli Evraklar

 • Vize
 • Pasaport (En az 1 sene süreyle geçerlidir)
 • Göç kartı (Ukrayna’ya geldiğinizde havaalanında tarafınızdan doldurulacaktır)
 • Davet mektubu (Aslı ya da fotokopisi)

Bu şartları yerine getirmeniz durumunda sizlerin de Ukrayna’da üniversite eğitimi almanız için hiçbir sorun kalmayacaktır. Bu başvuru süreçlerini hızlandırmak için ve daha kolay bir hale getirmek için yurt dışı eğitim danışmanlıklarından hizmetler almanızda bu işi sizler için oldukça kolay kılacaktır. Pek çok eğitim danışmanlıkları bu alanda siz öğrencilere hizmetler sunmaktadır. Sizlerde detaylı bir araştırma sonucunda sizler için en iyisini seçerek bu işlemlerinizi hızlandırarak daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi Bölüm Ücretleri

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesinde pek çok bölüm olmasıyla beraber bu bölümlerin ücretleri de farklılık göstermektedir. Sizlere başlıca birkaç bölüm ücretleri hakkında bilgiler verelim.

 • Mimarlık: İngilizce 2600 USD Ukraynaca 2050 USD
 • İç Mimarlık: İngilizce 2600 USD Ukraynaca 2050 USD
 • İnşaat Mühendisliği: İngilizce 2600 USD Ukraynaca 2050 USD
 • Endüstri ve İnşaat Mühendisliği: Lisans-4 yıl İngilizce 3000 USD Ukraynaca 2300 USD
 • Belediye Örgütlerinin Yönetimi: Ukraynaca 2300 USD

Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesinde bölüm ücretleri belli başlı olarak bu şekildedir. Bu bölümlerin yanı sıra daha pek çok bölümde bu üniversitede mevcuttur ve diğer bölümlerin ücretleri de bölümüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Sizlerde detaylı fiyat öğrenmek için öncelikle tercih edeceğiniz üniversiteye karar verdikten daha sonra detaylı bir şekilde fiyatını da öğrenebilirsiniz. Kharkiv Beketov Mimarlık Üniversitesi yukarıda bahsettiğimiz alanlarda çok başarılı eğitimler vermesinden ötürü pek çok öğrenci tarafından tercihlerin en başında yer almaktadır.

Ukrayna Eğitim Danışmanlığı Hizmetlerimiz

UE Eğitim olarak yurt dışı eğitimlerinin ciddiyetini kavrayabilmiş, nitelikli, deneyimli, hızlı, kaliteli ve dürüst hizmet politikası ile hizmet sunmaktadır.

UE Eğitim yurt dışında eğitim konusunda danışmanlık hizmetleri veren bir kuruluş olmaktadır. Uzman ve deneyimli personelleri ile ilk basamak olan ülke ve okul seçiminden, vize işlemleri, ekonomik otobüs, uygun uçak biletlerinden, eğitim süreçlerinin sonlarına kadar her zaman en iyi fırsatları ve olanakları sunmak için çalışmalar sürdürmektedir.

Teknolojik ve sektörel gelişmeleri yakından takip eden UE Eğitim yurt dışı eğitim danışmanlığı uygulamış olduğu kaliteli ve dürüst hizmet politikaları ile kısa zamanda, sektörün önde gelen firmalarından birisi olmuştur.

Gelecek senelerde ana hedefi yurt dışı eğitim sektöründe öncü ve yönlendirici marka olmak olan ve bunun gerçekleşebilmesi için gerekli olan yolun, öğrenci memnuniyetlerinden geçmekte olduğunun farkındadır.

UE Eğitim firması yurt dışı eğitim sektöründe, çağımızın gerektirdiği kalite standartlarını oluşturmaktadır. Kaliteli, güvenilir ve yüksek standartta hizmet anlayışını kendine prensip edinmektedir.

UE yurt dışı eğitim danışmanlığı olarak hükümetler, diğer şirketler veya vakıflar ile iş birliğinde olmakta ve sonucunda iyi bir kariyer ve yüksek maaşlı bir iş bulmayı hayal eden öğrenciler için en uygun şartları sağlamaktadır.

Yurt dışında eğitim gibi önemli ve heyecan verici bir adım hayatlarınızın dönüm noktasında UE eğitim şirketi sizlerin ilham almaları ve gelecekteki kariyerleri için mükemmel bir temeli kazanmaları için elinden geleni yapmakta olan bir şirkettir. Tüm öğrencilere en iyi yaklaşım ve kaliteli hizmetlerin sağlanması, UE eğitim şirketinin misyonu olmaktadır. Bu şirket büyük ailesinin üyesi olarak gördüğü her bir öğrenciye gerekli hassasiyet ile davranmaktadır ve bütün gereken desteği de sağlamaktadır.

Sonuç olarak da sizlerin başarılarına başarı katmak, iyi bir gelecek edinmek ve Avrupa’nın en misafirperver ve cömert ülkesi Ukrayna’ya sizleri beklemektedirler.

Sizlerde Türkiye’de okumak isteyip de okuyamadığınız bölümleri Ukrayna’da puansız bir şekilde okuyabilirsiniz. Üstelik yaşam giderleri ve eğitim ücretleri de oldukça makul fiyatlarla sizlere sunulmaktadır. Günümüzde pek çok insan hayallerindeki bölümü okumak için yurt dışı eğitimlerine başvurmaktadır ve en çok tercih edilen ülkelerin başında da Ukrayna gelmektedir. Sizlerde Ukrayna’da bir eğitim almak istiyorsanız siz öğrencilerine değer veren UE Eğitim Danışmanlığı sayesinde bütün işlemlerini kolaylıkla halledebilirsiniz.

Neden UE Eğitim Danışmanlığı Hizmetleri?

Amacımız Türkiye genelindeki öğrencileri mağdur etmeden ve yüksek ücretler ödemeden kaliteli eğitim almalarıdır.

 • Ukrayna mevzuatı hükümleri, uluslararası anlaşmaları ve sözleşmelerine istinaden Ukrayna mevzuatı uyarınca faaliyet gösterdiğine dair kaydı bulunan bir şirkettir.
 • Pek çok uluslararası programların partneri olan bir şirkettir.
 • Pek çok uluslararası kuruluşların partneri olan bir şirkettir.
 • Her başvuru sahibi için bireysel ilgiyi garanti eden bir şirkettir.
 • Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı ruhsatına sahip bir şirkettir.
 • Bu şirket akademik merkezler ile iş birliği yapmaktadır.
 • Ukrayna’nın en iyi tüm yüksek eğitim kurumları ile iş birliği içerisinde olan bir şirkettir.
 • Mesleki beklentiler ve kişisel seçiminize uygun uzmanlık ve eğitim kurumu için doğru seçimlerde sizlere yardımcı olacak bir şirkettir.
 • Ukrayna’da kaliteli ve ekonomik eğitim hizmetleri sunmakta olan bir şirkettir.
 • Söylemiş oldukları fiyatlarda değişiklik yapmayan bir şirkettir.
 • Öğrencilere Ukrayna elçiliklerinde vize almalarında yardımcı olan, Ukrayna’ya geldiklerinde vize almaları ve Ukrayna ikamet tezkeresinde oluşabilecek herhangi bir problemi çözmek için çabalayan bir şirkettir.
 • Öğrencilerin Ukrayna’da kaldıkları sürece sorularına cevap vererek destek olan, öğrencilerin daha iyi koşullarda olması için en iyi hizmeti sunarak gerekli bilgilendirmeleri yapan bir şirkettir.
 • Öğrencilere güvenlik güçleri ile ilişkilerinde destek veren bir şirkettir.
 • Öğrencilerin ani hastalık ya da yaralanma durumlarında tıbbi yardımları sağlayan (sağlık sigortası haricinde) bir şirkettir.
 • İş birliği içerisinde oldukları yüksek öğretim kurumlarının listeleri sürekli artan bir şirkettir.
 • Bu şirket Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından çıkarılan kurallar ve düzenlemeler kapsamında çalışır, bu yüzden de farklı durumlarda öğrencilerimize yardım ve destekler vermektedir.
 • Yabancı öğrencilerin Ukrayna yüksek eğitim kurumlarına kaydı sırasında bütün programlarını  en küçük detaylara kadar geliştiren bir şirkettir. Öğrencilere ve misafirlerine vize verilmesi ile ilgili bütün sorunları çözmesini sağlayan Ukrayna büyük elçilikleri ve konsolosluklar ile iş birliği içerisindedir. Bu şirkette Ukrayna topraklarında yabancı vatandaşa ilişkin konularda güvenlik güçleri ile iş birliği içerisinde olmaktadır.
 • Diğer şirketlerin gerçekleştiremedikleri husus olan vize verilmesi, eğitim süreçleri, evraklar onayından kaynaklanan en karmaşık hususları profesyonel bir şekilde çözebilen bir şirkettir.

Pek çok insanın bu şirketi seçme amaçlarından birçoğu yukarıda bulunmaktadır. Sizlerde yurt dışı eğitimlerinde UE yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmanız durumunda herhangi bir problem yaşamadan ve yabancılık çekmeden işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Günümüzde insanlar Ukrayna’daki üniversitelere karşı pek çok talepte bulunmaktadır. Alanında uzman olan UE yurt dışı eğitim danışmanlığı Ukrayna’daki pek çok üniversiteye hakim olmaktadır ve sizlerin işlemlerini en kolay şekilde halledebilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ukrayna öğrenci yurdu,
ukrayna mühendislik,
ukrayna tıp,
kiev üniversite,
vn karazin kharkiv ulusal üniversitesi,
Yök Denkliği,
karazin kharkiv national university,
harkov ulusal tıp üniversitesi,
ukrayna mühendislik,
Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi,
ukrayna tıp,
ukraynada eğitim,
ukrayna pilotaj,
ukrayna veterinerlik,
ukrayna tıp fiyatları,
ukraynada tıp okumak,
ukraynada eğitim,
ukrayna tıp ücretleri,
ukraynada üniversite fiyatları,
ukraynada hukuk,
ukraynada tıp,
ukrayna tıp okumak,
Harkov Politeknik Üniversitesi,
kharkiv üniversitesi,
harkov politeknik üniversitesi,
harkov karazin üniversitesi,
kharkiv karazin üniversitesi,
karazin üniversitesi,
ukrayna karazin üniversitesi,
ukrayna harkov üniversitesi,
ukrayna üniversite okumak,
ukrayna özel üniversite,
ukrayna üniversite,
ukrayna üniversite ücretleri,
ukraynada üniversite okumak,
ukraynada üniversite,
ukrayna eczacılık,

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  WeCreativez WhatsApp Support
  UE Eğitim Online Whatsapp Chat
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com


  Yatay geçişler ile ilgili UE Eğitim olarak hiçbir çalışmamız yoktur.
  Adımızı kullanıp sizden yatay geçiş için para isteyenlere itibar etmeyin.
  Bu konuda doğacak mağduriyetten firmamız sorumlu değildir.