Kharkiv Devlet Veterinerlik Akademisi

 1. 1
  Üniversite'yi Tanıyın

  Kharkiv Devlet Veterinerlik Akademisi,Ukrayna nın en eski yüksek eğitim kurumlarından biridir, temel görevleri,eğitim ve araştırma faaliyetleridir. Akademinin tarihçesi öncelikle iki kurum Kharkiv Veteriner ve Kharkiv Zooteknik enstitülerinin tarihçesidir, bunlar 1960 yılına kadar birbirinden bağımsız çalışmış ve her biri kendi ait zengin bir tarihçeye sahiptir. Akademi, akreditasyon düzeyi IV olan devlet eğitim kurumu, Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı’na bağlıdır, Ukrayna mevzuatı ve Akademi Tüzüğü hükümlerince sağlanmış yetkiler çerçevesinde devlet siparişi ve  sözleşme gereğince yeniden ileri düzeyde eğitim sağlanmaktadır

  Akademi, aşağıdaki eğitim düzeylerinde eğitim vermektedir:”Lisans”, “Uzman”, “Yüksek Lisans”,lisansüstü okulda yüksek ehliyetli personel eğitimi.Akademide yaklaşık 2.000 öğrenci ve 50 lisansüstü öğrencisi eğitim görmektedirler.

  Akademide, öğrencilerin konaklaması için eğitim alanlarının  yakınlarında  bulunan yurtlar ve kampüsler yer almaktadır ayrıca , yakınlarında  marketler, büfeler, lokantalar, spor, kültür, eğitim ve atlı spor kompleksleri vardır.

  Kharkiv Veteriner Akademisi, 2001yılı Aralık ayında Kharkiv Veterinerlik Enstitüsü hukuki halefi olarak kurulmuştur.Veteriner Enstitüsü 1960 yılında Kharkiv Veteriner ve Kharkiv Zoo teknik Enstitülerinin  birleşmesiyle kurulmuştur. Bunlar ise 1851 ve 1855 yılalrında kurulmuş Kharkiv birinci kademe Veteriner Okulu’ndan ve 1855 yılında açılan Kharkiv Tarım Okulu’ndan oluşmuşlardır. Kharkiv Veteriner Okulu, hayvanlar tedavisi bölümü açıldığı Kharkov Üniversitesi’nin bölümüydü. Kharkiv Veteriner Okulu, “Güney Batı Çiftliği”nin eğitim kurumu olarak Kharkov yakınlarında  1847 yılında kurulmuştur.

  WeCreativez WhatsApp Support
  UE Eğitim Online Whatsapp Chat
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com


  Yatay geçişler ile ilgili UE Eğitim olarak hiçbir çalışmamız yoktur.
  Adımızı kullanıp sizden yatay geçiş için para isteyenlere itibar etmeyin.
  Bu konuda doğacak mağduriyetten firmamız sorumlu değildir.