WeCreativez WhatsApp Support
UE Eğitim Online Whatsapp Chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Blog

Mavi Diploma Nedir?

21 Haziran 2020

Yurtdışı eğitimi birçok öğrencinin hayalidir. Fakat masraflar, yurtdışı üniversitelerinin ücretli olması ve adaptasyon korkularıyla çoğu öğrenci ve aile bu kariyerden vazgeçmektedir. Yurtdışı eğitiminin hem uygun hem de oldukça avantajlı tarafları vardır. Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ nde eğitimler oldukça yüksek fiyatlardadır. Bu okulları kıyaslayan aileler UE Eğitim ve Danışmanlık olarak bizlerle iletişime geçtiklerinde aslında yurtdışı eğitiminin çok da masraflı olmadığını öğrenmektedirler.

Mavi Diplomanın Avantajları

Yurtdışı eğitimi avantajlarından ilki birçok okulun mavi diploma veriyor olmasıdır. Mavi diploma; almış olduğunuz lisans ya da yüksek lisans eğitiminin anlaşmalı olunan ülkede geçerli sayılması anlamına gelmektedir. Yani bu sayede Amerika Birleşik Devleri’ nde ya da Avrupa’ nın farklı ülkelerinde kariyerinize yön verebilirsiniz.

Ukrayna’ da üniversite eğitimi almak bu evrede devreye giren rahatlatıcı ve kaliteli bir çözüm sayılmaktadır. Ukrayna doğu Avrupa ülkelerinden olduğu için Avrupa okullarında denkliği bulunmaktadır. Bunun yanında ekonomisi bizim ekonomimize göre daha düşük gelir düzeyine ve daha düşük alım gücüne sahiptir. Bu nedenle okul fiyatları da diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha uygun fiyatlıdır.

Mavi diploma yurtdışı eğitimi almanın en büyük avantajıdır. Hayalleri ve yaşadığı hayat arasında farklılık istemeyen her öğrencinin attığı önemli bir adım sayılmaktadır. Kariyerde başarı elde edilmek isteniyorsa o mesleğin dünyanın her yanında yapılabiliyor olması şarttır. Günümüz hız çağında artık mesafeler sorun değildir.

UE Eğitim ve Danışmanlık olarak öğrencilerimize her daim vizyonlarını geniş tutabilmelerini önermekteyiz. Ukrayna’ da üniversite eğitimi almak tüm bu hayallere sadece bir adım uzaklıkta olmak demektir.

Ukrayna’da Üniversite

Ukrayna’ da üniversite eğitimi almanın büyük avantajı arasında sınavsız, istenilen bölümde okuma hakkının tanınmasıdır. Günümüz sınav stresinden uzak, sadece ilgi duyulan ve istenilen bölümde okumak artık hayal değil. Bir meslek ancak sevilirse ve meslek olarak görülmezse bireyleri başarıya götürür. Bu nedenle UE Eğitim ve Danışmanlık olarak ilk önceliğimiz öğrencilerimizin neyi, nasıl istediklerini çözmeye çalışmak üzerine kurulmaktadır. Bu sayede mutlu bir birey ve mutlu bir hayat oluşturulabilir.

Mavi diploma ülkemizde bazı durum ve koşullarda kabul edilmektedir. YÖK tarafından okullardan bir tanınma ve denklik beklenmektedir.  Öğrencilerimizi denklik olan ve kabul edilmiş yani tanınmış okullara yönlendirmekteyiz. Sonrasında dersler saydırılarak karşılaştırılır ve yeterlilik alınmış olunur. Bu sayede neredeyse dünyanın her yerinde kariyerinize yön verebilirsiniz.

Mavi diploma sayesinde New York’ da bir doktor, Londra’ da bir mimar, Paris’ te bir veteriner, Almanya’ da bir mühendis olabilirsiniz. Aynı zamanda Ukrayna’ da üniversite eğitimi aldığınız için anadiliniz dahil, İngilizce, Rusça ve Ukraynaca olmak üzere tam 4 dile hâkim olarak istediğiniz ülkede kariyer olarak birkaç adım ileri geçmiş olursunuz.

Tüm bunları yurtdışındaki diğer pahalı okullara harcanan masrafların neredeyse üçte biri olarak gerçekleştirmenizde, ileriki yaşamınız için karlı bir birikim olmuş olur.

One Comment
 1. […] yurtdışından bolca öğrenci kabul eden bu okullar mavi diploma imkânı sağlamaktadır. Mavi diploma ile öğrenciler kariyerlerine Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Avrupa’ daki okullarda yön […]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com