Blog

Neden Ukrayna’da Eğitim Almalıyım?

26 Temmuz 2021

Ukrayna’da eğitim alıp hayalinize giden yolun ilk adımını atmanın ne kadar kolay olduğunu daha önce sıklıkla duymuşsunuzdur. Lise son sınıfta üniversite sınavına hazırlanan birçok genç zorlu ve baskıcı bir dönemden geçmektedir. Bu süre içinde gençler için en büyük sorun ise, verilen emeğin karşılığını alamamaktır. Türkiye’de üniversiteye girebilmek için zorlu bir yarışı geride bırakıp, son adımda elenmek gençler için oldukça bunaltıcı bir durum. Ancak bu tatsız sonuca karşın, bazı öğrenciler kendilerine ikinci bir alternatif daha yaratmaktadır. Uygun fiyata kaliteli eğitimin kapılarını her milletten öğrenciye açan Ukrayna’da eğitim almak oldukça kolay ve cazip görünmektedir. Ukrayna’da eğitim almak isteyen her lise mezunu öğrenci belli dönemlerde alınan başvuruları takip ederek amacına ulaşabilir. Burada eğitim alabilmeniz için Türkiye’deki gibi birçok şartı yerine getirmeniz gerekmiyor. Elinizde bir lise diplomanızın olması, size Ukrayna’nın kapılarını açmaya yeterli olacaktır. İstediğiniz bölümü seçip, bir yıl hazırlık eğitimi aldıktan sonra normal lisans eğitiminizi almaya başlayabilirsiniz. Ukrayna’da seçeceğiniz hiçbir bölüm için herhangi bir sınav ya da taban puana ihtiyacınız bulunmamaktadır. Doğu Avrupa’nın en bilinen köklü ve kaliteli üniversitelerinden bazılarına Ukrayna ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle Kiev, Harkov, Donetsk, Odessa gibi önemli şehirler; öğrenciler tarafından çoğunlukla tercih edilmenin yanı sıra, Ukrayna’nın ön plana çıkan şehirleri olduğu için ayrıca rağbet görmektedir. Siz de bu bütünün bir parçası olmayı istiyorsanız, UE Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçmek için acele edin.
Ukrayna’da Eğitim Almak
Ukrayna’da eğitim almak kadar doğal güzelliklerini görmek de gençlerin ilgisini çekmektedir. Tarihi dokusu ve kültürel miraslarıyla dünyanın en güzel ülkelerinden biri olan Ukrayna, eğitim için de doğru bir tercih olarak kabul görmektedir. Ukrayna’da eğitim alan Türk ve daha birçok milletten öğrenci; üniversite eğitimi alacağı Ukrayna’da, sosyal, kültürel ve mesleki açıdan çok sayıda kazanımın kapılarını aralamaktadır. Bu kadar üst düzey hizmet ve eğitim kalitesine karşın, lisans döneminiz için ödeyeceğiniz ücret oldukça caziptir. Türkiye’de orta gelirli bir ailenin çocuğu da rahatlıkla Ukrayna’da eğitim için yola çıkabilir. Aklınıza gelebilecek birçok bölümü Ukrayna’da okuyarak kolay bir şekilde YÖK denkliği alabilirsiniz. Ayrıca burada almış olduğunuz eğitim sonunda size verilen mavi diploma ile birlikte kariyer planlamanızı kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Ukrayna’da hemen hemen her üniversitede sunulan mavi diploma sayesinde çok sayıda gencimiz, istediği ülkede iş hayatını şekillendirebilmektedir. Gençlerin yurtdışı tercihleri konusunda ilk sıraya yerleşen ve cazibe merkezi haline gelen Ukrayna’da eğitim almak için atmanız gereken ilk adım UE Eğitim Danışmanlığı büromuza gelerek başvuruda bulunmak olacaktır. Üstelik bunun için sadece bir lise diplomanızın olması yeterli olacaktır.
Ukrayna’da Eğitim Almak İçin 10 Neden
Ukrayna’da eğitim hakkında aklınıza takılan sorular varsa aşağıdaki maddeleri okuyarak daha net bilgilere erişebilirsiniz.
• Ukrayna üniversiteleri, Türkiye ile anlaşmalı olup sizlere YÖK denkliği fırsatı sunmaktadır.
• Ukrayna, uygun bir fiyata eğitim almak isteyen öğrenciler için oldukça doğru bir ülkedir.
• Günümüzde 80 binden fazla yabancı öğrenciye ev sahipliği yapan Ukrayna, bunun karşılığında herhangi bir sınav istememektedir.
• Ukrayna’da eğitim alan öğrenciler aynı zamanda farklı bir kültür ve vizyonla da buluşmaktadır.
• Ukrayna Konsolosluğu, eğitim için vize alan öğrencilere herhangi bir zorluk çıkarmaz.
• Ukrayna üniversitelerinde eğitim dili Rusça olup, günlük yaşam dili de aynı şekildedir.
• Bazı bölümlerde İngilizce eğitim seçeneği bulunmaktadır.
• Odessa ve Kharkiv gibi bölgelere hem rahat hem de ırkçılığın en az olduğu bölümlerdir.
• Ukrayna ile Türkiye arasında pasaport olmadan giriş çıkış yapabilirsiniz.
• Ukrayna’ya yatay geçiş yaparak, lisans tamamlama programından yararlanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

ukrayna öğrenci yurdu , ukrayna mühendislik , ukrayna tıp , kiev üniversite , vn karazin kharkiv ulusal üniversitesi , Yök Denkliği , karazin kharkiv national university , harkov ulusal tıp üniversitesi , ukrayna mühendislik , Harkov Ulusal Tıp Üniversitesi , ukrayna tıp , ukraynada eğitim , ukrayna pilotaj , ukrayna veterinerlik , ukrayna tıp fiyatları , ukraynada tıp okumak , ukraynada eğitim , ukrayna tıp ücretleri , ukraynada üniversite fiyatları , ukraynada hukuk , ukraynada tıp , ukrayna tıp okumak , Harkov Politeknik Üniversitesi , kharkiv üniversitesi , harkov politeknik üniversitesi , harkov karazin üniversitesi , kharkiv karazin üniversitesi , karazin üniversitesi , ukrayna karazin üniversitesi , ukrayna harkov üniversitesi , ukrayna üniversite okumak , ukrayna özel üniversite , ukrayna üniversite , ukrayna üniversite ücretleri , ukraynada üniversite okumak , ukraynada üniversite , ukrayna eczacılık

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  WeCreativez WhatsApp Support
  UE Eğitim Online Whatsapp Chat
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com


  Yatay geçişler ile ilgili UE Eğitim olarak hiçbir çalışmamız yoktur.
  Adımızı kullanıp sizden yatay geçiş için para isteyenlere itibar etmeyin.
  Bu konuda doğacak mağduriyetten firmamız sorumlu değildir.