WeCreativez WhatsApp Support
UE Eğitim Online Whatsapp Chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Blog

ÖĞRENCİ BAŞVURU VE KAYIT SÜRECİ

22 Kasım 2019

Öğrenci başvuru ve kayıt sürecinin yanı sıra üniversiteye hazırlık ve tercih dönemleri çoğu öğrenci için zorlu ve yorucu bir süreç olarak geçiyor.

Öğrenciler daha üniversiteye başlamadan bu süreçte çok yıpranıyorlar. Sadece eğitim hayatına odaklanmak isteyen öğrenciler için bu yazımızda Ukrayna’da öğrenci başvuru ve kayıt sürecini anlatıyor olacağız.Buyurun detaylara geçelim.Sınavsız ve yaşam kalitenizi yükseltecek olan eğitim öğretim sürecine dahil olabilmek, istediğiniz bölüm için Ukrayna’daki olanakları araştırmak kadar yakınınızda.Danışmanlığını verdiğimiz, öğrencisi olmak istediğiniz bölüm ve üniversite araştırmalarına girerek Avrupa’nın en avantajlı ülkesinde yer alabilme ayrıcalığına sahip olmak, sizi bütün tercih ve sınav streslerinden uzaklaştıracak. Tüm bu dertler ile uğraşmadan, sadece hayallerinizdeki kariyere odaklanarak  lisans eğitimine dahil olabilme imkanından siz de biraz araştırma ile faydalanabilirsiniz. Geniş açılı yelpazesi, ucuz yaşam olanakları tanıyacak olan kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilmek, sizlere 7/24 destek veren danışmanlık hizmetleriyle bir o kadar kolay ve stressiz  olacaktır. Bu durumda sizin tek yapmanız gereken ise hayallerinizi planlamak. UE yurtdışı eğitim danışmanlığı birimlerinden isteyeceğiniz yardım ile evrak hazırlıkları ve kayıt için seçeceğiniz bölüm harçları gibi birincil önceliklerinizden başlayarak her türlü ihtiyacınız karşılanacaktır.

Ukrayna’da eğitim başvuru ve kayıt için hazırlık  yaparken öğrencilerden istenilen evraklar,kayıt esnasında eksiksiz bir şekilde okula sunulmak zorundadır. Ukrayna’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin, en az lise mezunu olmaları yeterlidir. Türkiye’de sınava girmeleri ve herhangi bir üniversiteye yerleşmeleri aranılan şartlardan biri değildir.  Ukrayna’da mezun olduğunuzda mavi diplomaya sahip olacaksınız.Bu diploma hem Avrupa Birliği’nde hem de Türkiye’de geçerlidir.  Öğrenciler, eğitim almak istedikleri bölüme göre ilk yıl Rusça veya İngilizce hazırlık okurlar. Başvuru ve kabul süreci esnasında üniversiteler ilk olarak öğrencilerden; pasaport bilgilerini, lise Diploması, lise transkriptlerini istemektedirler.

Ukrayna üniversitelerine kayıt olabilmek için gerekli bütün evraklar ise şunlardır:

 • Lise diploması aslı ve noterden tasdikli suret (vilayet makamından apostilli)
 • Devlet hastanelerinden alınacak sağlık müdürlüğü onaylı sağlık raporu (resimli ve vilayet makamından apostilli)
 • Pasaportun resimli olan bölümün fotokopisi ( apostil mührüne ve notere gerek yok )
 • Devlet hastanelerinden sağlık müdürlüğü onaylı Eliza testi (resimli ve vilayet makamından apostilli)
 • Lise not dökümü, 1.2.3.4. yıl sonu notlarını gösteren transkript belgesi (resimli ve vilayet makamından apostilli)
 •  24 Adet vesikalık resim (süresi 6 aydan fazla olmamalı ve arka zeminin beyaz olması gerekir)
 • Nüfus müdürlüğünden alınacak Doğum Belgesi Formül A (Vilayet makamından apostilli)

Not :Apostil mührü Valilik veya Kaymakamlık makamlarında basılan bir mühürdür. Belgenin yurt dışında üst makamlarda geçerliliğinin olmasını sağlamaktadır.

 

 Ukrayna’da eğitim gibi heyecan verici ve önemli bu adımı atmanıza UE Eğitim bütün olanakları sağlayacaktır.

Çoğu eğitim şirketince gerçekleştirilemeyen vize, kayıt-başvuru, ikamet gibi durumlara şirketimiz tarafınca profesyonel çözümler sağlanır. Şirketimizin işbirliğinde bulunduğu yüksek öğretim kurumlarının listesi gün geçtikçe artmakta olup öğrencilerimize Ukrayna elçiliklerinde tüm resmi işlemlerde yardımcı olmaktayız. Peki Ue Yurtdışı Eğitim size bu Ukrayna’da kayıt ve başvuru döneminde ne tür danışmanlıklar sunacak?

İsterseniz size biraz paketlerimize dahil olan hizmetlerimizden bahsedelim…

 • 1 yıllık üniversite harcı
 • 1 yıllık konaklama
 • Davetiyenin düzenlenmesi ve kargo süreci
 • Karşılama ve yurda yerleştirme
 • Oturum izni ve oturum izni için yapılacak tıbbi kontrol
 • Vize işlemleri
 • Gsm Hattı
 • Üniversiteye kayıt esnasında evrakların bakanlığa onaylatılma işlemleri
 • Özel sağlık sigortası
 • Hazırlık sınıfı sonunda dil sertifikası
 • Tüm yıllar boyunca sürecek 7/24 ücretsiz danışmanlık

Ukrayna eğitim kayıt ve başvuru süreci  işlemlerinin öncesinde ve sonrasında evraklarınızın kontrol ve takibini yaparak yanınızda oluyoruz . Sizi Avrupa standartlarında eğitim alan bir öğrenci yapıyoruz.

Sizin hayallerinize bu yazıyla bir adım daha yaklaşabildiysek bizimle iletişime geçip bu ayrıcalıklara bizim destek ve hizmetimizle sahip olabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com