WeCreativez WhatsApp Support
UE Eğitim Online Whatsapp Chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Blog

Ukrayna’ da İstediğim Bölümleri Okuyabilir miyim?

25 Haziran 2020

Ukrayna’ da üniversite eğitimi almak masrafları açısından diğer Avrupa ülkelerine oranla çok daha tasarrufludur. Aynı zamanda eğitim kalitesinin de birçok okulda daha yüksek olması öğrencileri ve aileleri Ukrayna’ da sınavsız üniversite eğitimine yönlendiriyor. Bizler UE Eğitim ve Danışmanlık olarak öğrencilerimize ihtiyaç duydukları ve en iyi olan okullar hakkında bilgilendirme yapıyoruz.

Sınavsız Üniversite Okumak Mümkün Mü?

Çoğu Avrupa ve Amerika ülkesinde üniversite okumak için öğrencilerin sadece liseden mezun olmaları yeterlidir. Okulların hemen hepsi ücretlidir. Bu aslında ileriye dönük bir avantajdır. Okulların ücretli olması herkesin üniversite mezunu olamadığını gösterir. Avrupa ve Amerika’ daki okulların da aynı zamanda okul ücretlerinin yüksek olması buralarda yaşayan insanların liseden hemen sonra iş sahibi olmak istemelerine neden olmaktadır. Hatta bu anlamda meslek eğitimi veren kurumlar da mevcuttur. Üniversite mezunu az olduğu için üniversite mezunlarının iş bulma olasılıkları yükselmektedir.

Ukrayna’ da sınavsız üniversite eğitimini UE Eğitim ve Danışmanlık olarak destekleme nedenlerimizden birisi de bahsetmiş olduğumuz okulların yıllık kayıt ücretlerinin çok az olmasıdır. Aynı zamanda bu okulların eğitim kaliteleri oldukça yüksektir. Tıp öğrencisi olabilmek, mühendislik okuyabilmek, pilot olabilmek ya da aklınıza gelen ve hayallerinizi süsleyen meslekleri olabilmek artık imkânsız değildir. Ukrayna da bir doğu Avrupa ülkesi olduğundan bu avantajı öğrencilere tanımaktadır. Tüm bunların yanında mavi diploma ile neredeyse dünyanın her yerinde meslek geçerliliği tanımaktadırlar.

İlkokuldan beridir öğrenciler ve aileleri iyi bir gelecek edinebilmek adına iyi bir lise ve iyi bir üniversiteyi hedeflemektedir. Bu nedenle de sınav sistemine uygun olarak tüm gelişim çağlarını harcarlar ve ezbere eğitim alırlar. Halbuki eğitim öğrenme ile devam eder. Bu evrede öğrenme kısmı ne yazık ki eksik kalır. Avrupa okullarında öğrenciler küçük yaşlardan itibaren ilgi ve becerilerine göre yönlendirilmektedir. Bu sayede mutlu çocuklar yetişmektedir. Aileler ve çocukları gereksiz yere gelecek kaygısı güderek strese sürüklenmezler. Bu nedenle UE Eğitim ve Danışmanlık olarak hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz için bir sınava bağlı olmadığınızı vurgulamak istiyoruz.

Ücretsiz danışmanlık ve randevu için bizlere ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

0850 304 7576

0312 326 7676

Whatsapp: 0552322 7676

info@ueegitim.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com