WeCreativez WhatsApp Support
UE Eğitim Online Whatsapp Chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Blog

Ukrayna’ da Üniversite Eğitimleri Hangi Dillerde Verilmektedir?

2 Temmuz 2020

Ukrayna’ da üniversite eğitiminin birden fazla olumlu etkisi bulunmaktadır. Bunların başında uygun maliyetli eğitim imkanları, mavi diploma ve dil eğitimi gelmektedir. Ukrayna’ da üniversite eğitimi diğer Avrupa ülkelerine oranla çok daha az maliyetlidir. Avrupa ülkelerindeki okulların yıllık eğitimleri ortalama 25 bin dolar kadar iken Ukrayna’ da genel olarak en fazla eğitim ücreti alan okullar ve bölümler 3 bin dolar kadardır. Aynı zamanda ülkenin de uygun yaşam şartlarını da düşünürsek aileler ve öğrencilerin tercihleri arasındadır. Tüm bunların yanında UE Eğitim ve Danışmanlık olarak bizler öğrencilerimizi Ukrayna’ ya yönlendirirken okulların yüksek eğitim kalitesini baz alarak yönlendirmekteyiz.

Ukrayna’ da üniversite eğitimi sırasında öğrenciler okudukları bölüme göre sürekli olarak dışarıdan çalışmalara katılabilmektedirler. Dünyaca ünlü enstitülerin çalışmaları ve araştırmalar özellikle Kharkiv’ deki okullarda yapılmaktadır. Bunun yanında özellikle mühendislik bölümlerinde okuyan öğrenciler için devlet projeleri okullarda yapılmaktadır. Bu sayede öğrenciler hem projede yer alarak deneyim kazanmaktadırlar hem de mezun olunca iş imkanları yükselmektedir. Ukrayna’ da üniversite eğitimi alabilmek için liseden mezun olmak yeterlidir. Öğrenciler bu sayede istedikleri bölümlerde herhangi bir sınava tabi olmaksızın okuyabilirler. UE Eğitim ve Danışmanlık olarak bu nedenle öğrencilerimize Ukrayna’ yı önermekteyiz. Çünkü sevilen bir iş ve sevilen bir meslek zorla girilen bir sınav sonucunda tercih edilemez.

Ukrayna’ da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için farklı dil seçenekleri mevcuttur. Okulların ve bölümlerin bazıları hem Rusça hem de İngilizce eğitim seçeneği sunmaktadır. Bu farklı dil eğitim seçeneklerinin yıllık ücretleri değişiklik göstermektedir. Halkın büyük çoğunluğu hala daha Ukraynaca ve Rusça konuşmaktadır. Aynı zamanda yine halkın büyük çoğunluğu İngilizce konuşabilmektedir. Bu sayede Ukrayna’ da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler ilk zamanlarda zorluk çekmezler. Bunun yanında Türkiye’ ye dönüldüğünde 3 dile yüksek oranda hâkim olunarak dönülmüş olunur.

UE Eğitim ve Danışmanlık olarak öğrencilerimizi her zaman desteklemeye devam etmekteyiz. Ücretsiz danışmanlık ve bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

0850 304 7576

0312 326 7676

Whatsapp: 0552322 7676

info@ueegitim.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com