WeCreativez WhatsApp Support
UE Eğitim Online Whatsapp Chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Blog

Ukrayna’ da Üniversite Okumak İçin Yabancı Dil Bilmeme Gerek Var Mı?

26 Haziran 2020

Ukrayna’ da üniversite eğitimi birçok öğrencinin hayalidir. Yurtdışı eğitimleri aileleri maddi olarak korkutmaktadır. Aynı zamanda mesafenin fazla olması da ihtiyaç halinde gidilememesi korkusunu tetiklemektedir. Fakat Ukrayna’ ya ulaşım ortalama bir buçuk saat kadar bir süre almaktadır. Kısacası mesafe olarak öğrencinin şehir dışında okuması ile aynı sayılabilir.

Ukrayna’ da üniversite eğitimi UE Eğitim ve Danışmanlık olarak desteklediğimiz bir kariyer planı. Dünya genelinde yapılan araştırmalarda Ukrayna’ daki üniversitelerin bir kısmı eğitim kalitesi olarak ilk 500 ve ilk 1000 içerisinde olanlar bulunmaktadır.

Ukrayna’ da üniversite eğitimi alabilmek için sadece liseden mezun olunması yeterlidir. Bu sayede öğrenciler stres dolu bir lise hayatı yaşamadan mezun olurlar. Sonunda da yine stres dolu bir sınava girmek zorunda kalmazlar. Bu süreç boyunca birçok öğrenci kronik rahatsızlık yaşamaktadırlar. Hatta birçok öğrenci ileriki yaşamlarında yaşam kalitelerini düşürecek rahatsızlıkların başlangıçlarını bu dönemde yaşamaya başlarlar. Bunun yanında o yıl eğer istenilen sonuçlar alınamazsa bir sonraki yıla kadar beklemek zorunda kalıyorlar ya da daha kötüsü istemedikleri bir bölümde okumaya başlıyorlar. Bekleyen öğrenciler ise bir sonraki yıla daha özgüvensiz hazırlanıyorlar. Bu eğitim sistemini UE Eğitim ve Danışmanlık olarak desteklemiyoruz. Çünkü başarı istenilen ve ilgi duyulan bir mesleği yaparsanız ancak sizinle olur. İstenilmeden gidilen iş, hayatınızın her anını zehir edecektir sizlere. Bir gün bile çalışmamış olmak için sevilen bir işte çalışmak çok önemlidir.

Ukrayna’ da Üniversite ve Dil Eğitimi

UE Eğitim ve Danışmanlık olarak öğrencilerimizin bir kısmı bizlere dil eğitimi için başvurmaktadır. Hazırlık bölümlerinde genel olarak İngilizce ya da Rusça eğitim verilmektedir.  Seçilen bölümün diline göre verilen bu eğitim sayesinde öğrenci birinci sınıfa başladığında dile hâkim olarak başlamış olur. Hiç dil bilmeden bile uzun zaman öğrenciler ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu nedenle UE Eğitim ve Danışmanlık olarak hazırlık eğitimini önemsiyor ve öğrencilerimize öneriyoruz. Zaman içerisinde de derslere katılım sağlandıkça dil sorunu tamamen ortadan kalkmaktadır. Ukrayna’ da üniversite eğitiminin en büyük avantajı ise yurt içine geldiğinizde İngilizce, Rusça ve Ukraynaca olmak üzere tam 3 dile hâkim olarak dönülmesidir. Bu sayede gelecek kariyerinizi dil üzerine bile kurabilirsiniz. Bunun yanında özgeçmişinizde ek 3 dile hâkim olarak satırlar eklediğinizde birçok rakibinizin önüne geçmiş olursunuz. Aynı zamanda bazı bilgilere çeviri olarak değil orijinal metinden ulaşabilirsiniz.

Ukrayna’ da üniversite eğitimi boyunca dil sorunu yaşanacağı düşünülse de eğitim hayatı boyunca aslında çok büyük avantajlara sahip olmuş olursunuz.  Türkiye’ de aynı dil eğitimi için ne kadar masraf yapacağınızı düşündüğünüzde maddi olarak da bir sürü artısının olduğunu unutmamak gerekir.

UE Eğitim ve Danışmanlık hizmetlerimiz için bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

0850 304 7576

0312 326 7676

Whatsapp: 0552322 7676

info@ueegitim.com

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com