WeCreativez WhatsApp Support
UE Eğitim Online Whatsapp Chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Blog

Ukrayna Kharkiv Beketov Üniversitesinde İç Mimarlık Okumak

31 Temmuz 2019

Üniversite seçimi yapacak olan birçok gencin ilk tercihi, Ukrayna üniversitelerinden yana oluyor. İç mimarlık okuma hayalini Ukrayna’da gerçekleştirmek isteyen adaylar, Ukrayna Kharkiv Beketov üniversitesinde eğitim almak için UE Eğitim Danışmanlığı ile irtibata geçiyor. İç mimarlığın bir işten ziyade sanat olduğunu bilen üniversite adayları, bölüm seçimi konusunda titizlikle ilerliyor. Bugüne kadar bütün eğitim sürecini Türkiye’de tamamlayan gençler, akademik eğitimini Ukrayna’da almak istiyor. İç mimarlık için, özellikle Kharkiv Beketov üniversitesinin tercih edildiği görülmektedir. Türkiye’de çeşitli sınavlara girerek yaşayacağınız stres yerine, Ukrayna’da eğitim almayı seçip, daha rahat bir süreçten geçebilirsiniz.

Ukrayna Kharkiv Beketov üniversitesinde iç mimarlık okumak istiyorsanız, yapacağınız ilk şey, ilgili kayıt tarihlerini kaçırmamak olacaktır. Haziran ayının ilk haftası başlayan kayıt süreleri bazı üniversitelerde aralık ayına kadar devam edebilmektedir. Sınırlı sayıdaki kontenjanlardan yararlanmak için elinizi çabuk tutmanızda fayda var. En kısa sürede UE Eğitim Danışmanlığı bürosuna gelerek başvuruda bulunup yerinizi ayırtmanız geleceğiniz için büyük önem taşımaktadır. İç mimarlık konusunda kararlı olabilirsiniz; ancak Türkiye şartlarında oldukça yüksek bir puan almanız gerektiğini bilmeniz ve ona göre bir yol haritası çizmeniz gerekmektedir. Bu anlamda kendilerine ikinci bir yol belirleyen üniversite adayları, Ukrayna Kharkiv Beketov üniversitesinde eğitim seçeneğini ilk sıraya yerleştiriyor. Siz de Ukrayna’da ayrıcalıklı bir iç mimarlık eğitimi almak istiyorsanız, UE Eğitim Danışmanlığı büromuzu ziyaret ederek başarılarımızı yakından görebilirsiniz.

Ukrayna Kharkiv Beketov Üniversitesinde İç Mimarlık Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Ukrayna Kharkiv Beketov üniversitesinde iç mimarlık okumak isteyen Türk öğrencilerin sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Ders içeriği ve uzman kadrosuyla kaliteli bir eğitimin kapılarını Türk öğrencilere açan Kharkiv Beketov üniversitesi, eşitlikçi eğitim anlayışıyla öğrenciler tarafından tercih edilebilirliğini artırmaktadır. Ukrayna’da eğitim alma hayali kuran gençlerin aklına takılan çeşitli sorulardan biri de iç mimarlık okumak için hangi sınavlara girmek gerektiği sorusu oluyor. Ukrayna’da iç mimarlık okumak için bir lise diplomasına sahip olmanız yeterli olacaktır. Başvuru için gittiğinizde sizden herhangi bir sınav sonucu istenmeyecektir.

Ukrayna Kharkiv Beketov Üniversitesinde İç Mimarlık Okurken Nerede İkamet Edeceğim?

Ukrayna’da lisans eğitimi almak isteyen gençlerin aileleri genelde konaklama konusunda endişe duymaktadır. Çocuğunu başka bir ülkeye okumaya göndermenin sıkıntısı içinde olan aileler, kalacağı yerin sağlık ve temizlik hizmetlerinin kalitesi noktasında tedirgin olmaktadır. Sizin için her şeyi düşünmeyi ilke edinen UE Eğitim Danışmanlığı, barınma imkanlarını detaylı bir şekilde araştırarak size en uygun hizmeti sunmaya özen gösteriyor. Ukrayna’da eğitim alan öğrenciler ilk sene genelde okula yakın yurtlarda kalmayı tercih ediyor. Daha sonra ülkeye ve okula alışma süresine göre uzak yurtlara geçiş yapan öğrenciler de var. Bunun dışında; Türk ve yabancı öğrencilerle yakınlık kuranlar, kendi evini tutarak daha rahat bir yaşamı tercih edebiliyor.

Ukrayna’da İç Mimarlık Eğitimi Aldıktan Sonra Mavi Diploma İmkanına Erişebilecek Miyim?

Ukrayna’da iç mimarlık okuyan öğrenciler mavi diploma alıp almayacakları konusunda endişe duyabilirler. Ancak öğrenciyi her şeyin üstünde tutan Ukrayna üniversiteleri, onların yararına olan mavi diploma fırsatını birçok üniversitesinde öğrencilere sunmaya devam etmektedir. Dünyanın birçok yerinde geçerliliği bulunan mavi diploma sayesinde, kariyerinizi istediğiniz ülkede şekillendirebilirsiniz.

Ukrayna Kharkiv Beketov Üniversitesinde İç Mimarlık Okuduktan Sonra YÖK Denkliği Alabilir Miyim?

Ukrayna Kharkiv Beketov üniversitesinde iç mimarlık okuduktan sonra YÖK denkliği konusunda sorun yaşayacağını düşünen adaylar mevcut. Ancak öğrencilerin bu konuda endişelenmesine gerek yok. Çünkü Ukrayna’daki birçok üniversite, Türkiye’yle anlaşmalı olduğu için YÖK denkliği sağlamaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com