WeCreativez WhatsApp Support
UE Eğitim Online Whatsapp Chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Blog

Ukrayna’da Üniversite Eğitim Takvimi Nedir?

23 Haziran 2020

Üniveriste eğitimi almak isteyen binlerce öğrenci bulunmaktadır. Fakat maddi imkanlardan ve eksik bilgilendirilmekten kaynaklı olarak çoğu aile vazgeçmektedir. Halbuki üniversite eğitimi almanın birden fazla avantajlı yolu vardır. İlk olarak Ukrayna bir doğu Avrupa ülkesidir. Bu nedenle eğitim ücretleri diğer ülkelere göre daha ucuzdur.

Bunun yanında UE Eğitim ve Danışmanlık olarak öğrencilerimizi Ukrayna’ ya yönlendirme nedenimiz Ukrayna’ da ki okulların başarı oranları çok yüksektir. Öğrencilere kaliteli okullarda, yurtdışından sürekli rağbet gören enstitülerle çalışma ve kendilerini geliştirebilme imkânı tanımaktadırlar.

Tüm bunların yanında Ukrayna’ da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler mavi diplomaya sahip olurlar. Bu sayede Amerika’ da ve Avrupa’ da kariyerlerine yön verebilmektedirler.

Ukrayna’ da Üniversiteler Ne Zaman Başlamaktadır?

Ukrayna’ da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için eğitim takvimi Türkiye ile neredeyse aynıdır. Okullar, tarihlere göre değişmekle birlikte genel olarak Ekim ayının başında eğitime başlamaktadırlar. Ocak ayı gibi ortalama 20 günlük bir süre ile de sömestr tatili bulunmaktadır.  Bu tatilde genelde öğrenciler tekrar Türkiye’ ye ailelerinin yanlarına gelmektedirler.

Uçak biletlerini daha önceden aldıkları takdirde şehirler arası yolculuk yapar gibi çok uygun fiyatlara yolculuk yapmaları da mümkündür.  Okul tatili ise yine Türkiye ile benzerlik göstermektedir. Eğitim yılının sonu Ukrayna’ da üniversite eğitimi alan öğrenciler için Haziran ayıdır.

UE Eğitim ve Danışmanlık olarak öğrencilerimizi erken kayıt yaptırır yaptırmaz hemen göndermekteyiz. Ukrayna’ daki kayıt işlemleri her ne kadar 10- 15 gün kadar sürse de öğrencilerin şehre adaptasyonu açısından erken gitmeleri oldukça önemli. Bunun yanında özellikle okula başlamadan önce bir miktar dile hakimiyet sağlanmış olur.

İlk zamanlar dil konusunda sıkıntı çekilse de İngilizce ile uzun zaman öğrenciler ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. Çünkü Ukrayna halkının büyük bir çoğunluğu İngilizce bilmektedir. Adaptasyon süreci için UE Eğitim ve Danışmanlık olarak bizler hazırlık sınıfı okunmasını önemli buluyoruz.

Bu sayede hem yeni bir ülkeye hem de üniversite yaşantısına alışılmış olunur. Aynı zamanda hazırlık eğitiminde mesleki dil eğitimi verildiği için öğrenci 1. Sınıfa başladığında mesleğe kısmi olarak hâkim başlamış olur.

Tüm bunların yanında Ukrayna’ da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin asıl avantajı sınavsız bir şekilde istedikleri bölüme girebilmeleridir. Türkiye’ deki sınav sisteminde öğrenciler birkaç saatlik bir sınava tabi tutularak strese sürüklenmektedirler. Daha da kötüsü tüm lise eğitim hayatlarında öğrendikleri bilgiler sınav sistemine uygun olarak öğretilmektedir.

Bu nedenle kalıcı bilgiler değil geleceği kurtarabilmek ve iyi bir üniversiteye girebilmek adına ezbere dayalı olarak eğitim görmüş olurlar. Ukrayna’ da üniversite eğitimi almaya karar veren öğrenciler yaşıtları sınav stresi ile uğraşırken kendileri bavullarını toplamakla uğraşmış olurlar.

UE Eğitim ve Danışmanlık olarak öğrencilerimizin her daim arkasındayız. Ayrıntılı bilgi ve ücretsiz danışmanlık için bizlere ulaşın;

İLETİŞİM

0850 304 7576

0312 326 7676

Whatsapp: 0552322 7676

info@ueegitim.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com