Blog

Ukrayna Üniversiteleri Dünya Sıralamasında Kaçıncı Sırada?

3 Temmuz 2020

Ukrayna üniversiteleri, son zamanlarda birçok öğrencinin ve ailenin dikkatini çekmektedir. Bunda ilk neden maliyetlerinin çok düşük olmasıdır. Bunun yanında UE Eğitim ve Danışmanlık olarak bizler de Ukrayna üniversitelerini önermekteyiz. Çünkü okulların birçoğu eğitim kalitesi olarak yüksekleri hedeflemektedir. Okulların birçoğu dünya sıralamasında ilk 1000 içerisindedir. Bu nedenle de sıklıkla Ukrayna üniversiteleri tercih edilmektedir.

Ukrayna üniversiteleri öğrencilerine farklı imkanlar sunmaktadır. Öğrencilere devlet kurumlarının projelerinde çalışma imkânı tanınmaktadır. Aynı zamanda dünyaca ünlü enstitüler ile çalışma imkânı da bulunmaktadır.  Tüm bu nedenler UE Eğitim ve Danışmanlık olarak öğrencilerimizi Ukrayna üniversitelerine yönlendirme amaçlarımız arasındadır. Öğrenciler mezun olduklarında bu sayede iş imkanlarını yükseltmektedirler. Aynı zamanda çok iyi şekilde deneyim kazanmaktadırlar.

Ukrayna üniversiteleri öğrencilerine farklı dil seçenekleri ile eğitim imkânı tanımaktadırlar. Rusça ve İngilizce dil eğitimleri sayesinde öğrencinin seçme hakkı bulunmaktadır. Bu sayede öğrenci hem Rusça hem İngilizce hem de Ukraynaca öğrenmektedir.

Ukrayna üniversiteleri öğrencilerini kabul ederlerken herhangi bir sınava dahil etmemektedir. Ülke genelinde ya da yurtdışında yapılmış olan herhangi bir üniversite sınavına girilmesi gerekmemektedir. Bu sayede öğrenciler istedikleri bölümlerde okuyarak kariyerlerine yön verebilmektedirler.

Ukrayna üniversiteleri öğrenciler ilk 1000’ de olan şu üniversitelerde okuma hakkına sahip olmaktadırlar;

VN Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi 481,

 Taras Shevchenko National University of Kyiv 531-540 sıralaması arasında,

 National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute” 601-650 sıralaması arasında,

 National Technical University “Kharkiv Polytechnic Institute” 701-750 sıralaması arasında,

 Lviv Polytechnic National University 751-800 sıralaması arasında,

 Sumy State University 751-800 sıralaması arasında bulunmaktadır.

UE Eğitim ve Danışmanlık olarak bizler genel anlamda Kharkiv’ de bulunan okulları öğrencilerimize önermekteyiz. Çünkü Kharkiv Ukrayna üniversiteleri arasında en iyilerine sahiptir ve tam bir öğrenci şehridir. Şehir başkente oranla maddi anlamda daha az götürüye sahiptir. Öğrenciler Kharkiv’ de aylık 300 dolar gibi bir parayla geçinebilirler.

UE Eğitim ve Danışmanlık olarak bizlerden ücretsiz danışmanlık ve randevu talep edebilirsiniz.

İLETİŞİM

0850 304 7576

0312 326 7676

Whatsapp: 0552322 7676

info@ueegitim.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  WeCreativez WhatsApp Support
  UE Eğitim Online Whatsapp Chat
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com


  Yatay geçişler ile ilgili UE Eğitim olarak hiçbir çalışmamız yoktur.
  Adımızı kullanıp sizden yatay geçiş için para isteyenlere itibar etmeyin.
  Bu konuda doğacak mağduriyetten firmamız sorumlu değildir.