Blog

Ukrayna Üniversiteleri Taban Puanları Nedir?

5 Temmuz 2020

Ukrayna üniversiteleri, UE Eğitim ve Danışmanlık olarak bizlerinde sürekli olarak desteklediğimiz eğitim kurumlarıdır. Eğitim kaliteleri oldukça yüksektir. Dünya sıralamasın ilk 1000’ de bulunan birçok okula ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda okullar öğrencilerine kariyer günleri düzenleyerek geleceklerini şekillendirmelerine yardımcı olmaktadır.

UE Eğitim ve Danışmanlık olarak Ukrayna üniversiteleri konusunda ısrarcı olmamızın birden fazla nedeni bulunmaktadır. Bunlardan ilki eğitim kalitelerinin yüksekliğidir. Sonrasında Ukrayna’ nın doğu Avrupa ülkesi olması gelmektedir. Bu sayede Avrupa’ ya rahatlıkla geçiş yapılabilir. Ukrayna üniversiteleri konum olarak doğuda bulunmasından kaynaklı olarak batı ülkelerinin eğitimlerine oranla çok daha uygun fiyatlıdır. Avrupa ya da Amerika’ nın genelinde okullar için yıllık 25 bin dolar talep edilirken Ukrayna üniversiteleri genel olarak 2 bin dolar ile 4 bin dolar arasında bölüme göre farklılık gösteren yıllık eğitim masrafı talep etmektedir. Bunun yanında Ukrayna üniversiteleri gibi Ukrayna’ nın geneli de uygun fiyatlı yaşam koşullarına sahiptir.

Ukrayna üniversiteleri her ne kadar öğrencilerine yurt imkânı sağlasa dahi öğrencilerin bazıları eve çıkmak istemektedirler. Bu isteği karşılayabilmek adına genelde ev arkadaşı bulmaktadırlar. Ukrayna’ da evler eşyalı oldukları için pahalıdır. Fakat 2 ya da 3 kişi eve çıkıldığında bu maliyet yüksek oranda azalmaktadır.

Hepsinden önemlisi ve UE Eğitim ve Danışmanlık olarak Ukrayna üniversitelerini önerme nedenimiz okuyabilmek için herhangi bir puana ihtiyaç olunmamasıdır. Bu nedenle de yine herhangi bir taban puan ya da başarı sıralaması gözetilmemektedir. Bu sayede öğrenciler istedikleri bölümlerde okuma hakkına sahip olmaktadır. UE Eğitim ve Danışmanlık olarak öğrencilerimizin kariyerlerini planlarken istedikleri ve ilgilerinin olduğu bölümlerde okumalarını destekliyoruz. Başarı ancak bu şekilde kişileri takip eder. Ukrayna üniversiteleri öğrencilerine düzenledikleri kariyer günlerinde ve ek araştırma çalışmalarında bir sürü fırsat tanımaktadır. Eğer öğrenci isteyerek severek bir bölümde okumaya başlamazsa tüm bu özel çalışmalara katılım sağlamaz. Başarı için ekstra çalışmak ve rakiplerin ilerisine geçmek lazım. Bu şevkli çalışma ancak ve ancak istenilerek okunan bir bölümde gerçekleşir.

UE Eğitim ve Danışmanlık olarak bizlere her zaman ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  WeCreativez WhatsApp Support
  UE Eğitim Online Whatsapp Chat
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com