Blog

Ukrayna’da Bilgisayar Mühendisliği Okumak

17 Mayıs 2019
Ukrayna’da Öğrenci Başkenti Kharkiv’de en ekonomik koşullarda, kaliteli ve dünya standartlarında bir bilgisayar mühendisliği eğitimi alabilirsiniz. Üstelik bunun için herhangi bir sınava girmeniz gerek yok. LYS ve YGS koşulu da aranmıyor.
Ukrayna, bilgisayar mühendisliği için en doğru adres! Kharkiv Politeknik Enstitüsü, ve Harkov Devlet Üniversitesi, sizi aradığınız üniversite yaşamına taşıyabilir, mezuniyetinizin ardından YÖK’ün belirlediği koşullar sayesinde herhangi bir sınav şartı olmadan denkliğin izi alıp Türkiye’de ya da istediğiniz herhangi bir ülkede mesleğinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Ukrayna’da Türkiye ve başka herhangi bir ülkenin sağlamayacağı düzeyde bilgisayar mühendisliği eğitimi alabilirsiniz. Örneğin derslerinizde Ada programlama dili (uçak yazılımlarının yazıldığı dil) ve nükleer santrallerde kullanılan bilgisayar sistemleri gibi çeşitli programlama dilleri ve donanımsal öğretiler edinebilirsiniz. Bu bilgilerinizi Antonov uçak fabrikasında ya da ülkenin en iyi üniversiteleri olmasından dolayı, ülkenin en büyük IT şirketinde stajınızı tamamlayabilirsiniz.

Ukrayna, Sovyetler Birliği döneminde Sovyet sisteminin eğitim merkezi idi. Avrupa’ya bir dış katıdan ilk gelen bilgisayar Kharkiv Poliklinik Enstitüsü’ne gelmiştir. Üniversitede günümüzde hala istediğiniz tipte bilgisayar bulunmaktadır. Ayrıca üniversitenin HP, Cicoz, LPI gibi kurumlarla da anlaşması bulunmaktadır. Hatta bazı bilgisayar mühendisliği dersleri HP lab’larında yapılmaktadır.

Ukrayna’da bilgisayar mühendisliği bölümleri 1800 ila 2400 dolar arasında değişmekte ve bu yıllık harç ücreti Avrupa’nın, Türkiye’nin ve Kıbrıs’ın çok gerisindedir.
Ekonomik koşullar, Rusça bilgisayar mühendisliği eğitimi, üstün staj olanakları, yurt dışında mühendislik eğitimi, ülkenin en iyi teknik üniversitesi ya da önde gelen üniversitelerinde bilgisayar mühendisliği eğitimi görmenin getireceği avantajları hayatınız boyunca profesyonel yaşamını boyunca hissedecek, rakiplerinizin her zaman bir adım önünde olacaksınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  WeCreativez WhatsApp Support
  UE Eğitim Online Whatsapp Chat
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com


  Yatay geçişler ile ilgili UE Eğitim olarak hiçbir çalışmamız yoktur.
  Adımızı kullanıp sizden yatay geçiş için para isteyenlere itibar etmeyin.
  Bu konuda doğacak mağduriyetten firmamız sorumlu değildir.