Blog

Ukrayna’da Eczacılık Bölümü

20 Temmuz 2020

Ukrayna’da eczacılık bölümleri tıp fakültelerinin içerilerinde yer almaktadır. Artık günümüzde insanlar ülkemizdeki taban puanların yükselmesi ve özel okullara her yeni geçen gün gelen zamlar yüzünden artık istedikleri bölümleri okuyamaz hale gelmişlerdir. Ülkemizde çok yüksek puanlar ile okuyacağınız tıp bölümlerini yurt dışında YÖK tanınırlığı sayesinde oldukça kolay okumanızda mümkün olmuştur. Her geçen gün taleplerin arttığı bölümlerden bir diğeri ise eczacılık olmaktadır. Ancak insanlar ülkemizde bu bölümü çok zor şartlarda okuyabilmektedir. Bu sebeple artık insanlar yurt dışı seçimleri içinde Ukrayna’yı sıkça tercih etmektedirler. Günümüzde Ukrayna’da Eczacılık Bölümühakkında da pek çok genç araştırmalara başlamış durumdadır.

Ukrayna’da Eczacılık Okumak

Ukrayna’da eczacılık okumak gibi bir hedefiniz ya da hayaliniz var ise en doğru adreslerden birisi olacaktır. Çünkü en ekonomik şartlarda alabileceğiniz eczacılık eğitimleri için herhangi bir denklik sınavına da tabi tutulmayacaksınızdır. YÖK tarafınca açıklanmış olan genelge ile ve yıllar öncesinden gelen süreçlerle beraber, Ukrayna’dan eczacılık bölümünden mezun olmuş öğrenciler sadece mülakatlara tabi tutulmaktadır. Bu mülakatlar YÖK tarafından belirlenmiş olan bir üniversitenin eczacılık fakültesinde 3 üye çağırılması ile gerçekleştirilmektedir.

Ukrayna’da Eczacılık Bölümü

Ukrayna’da Eczacılık Bölümü

Ukrayna’da eczacılık okumak için Türkiye’de herhangi bir LGS ya da LYS gibi sınavlarından başarı olmanız beklenmemektedir. Yapmanız gereken şey size en yakın ofislere giderek gerekli evrakları göndermeniz gerekmektedir. Gerekli evrakları ulaştırdığınız takdirde işlemlerini 10 gün içerisinde tamamlanacaktır ve Ukrayna’da Eczacılık Bölümüeğitimine başlayabileceksinizdir.

Ukrayna’da bu eczacılık eğitimleri 5 sene sürmektedir ve devam zorunluluğu da bulunmaktadır. Devam zorunlulukları YÖK incelemelerinde de pasaport kayıtlarınızı beyan edilmesi sebebi ile kesinlikle zaruri olmaktadır.

Ukrayna’da eczacılık eğitimi genel olarak Rusça dillerinde verilmektedir. İngilizce ile olan eczacılık eğitimi kontenjanının tamamlanması durumlarında açılmaktadır. Bu sebeple en güncel bilgileri eğitim danışmanlarından alabilirsiniz. Rusça dili ile eğitim almak için 1 senelik hazırlık eğitimi almanız gerekecektir.

Gördüğünüz üzere Ukrayna’da Eczacılık Bölümüokumak o kadar da zor olmamaktadır. Sizlere sunulan bu imkanları değerlendirerek hayalinizdeki mesleklere ulaşabilmeniz oldukça kolay bir hal almıştır. Türkiye’de okumak isteyip de okuyamadığınız bölümleri Ukrayna’da rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  WeCreativez WhatsApp Support
  UE Eğitim Online Whatsapp Chat
  Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com