WeCreativez WhatsApp Support
UE Eğitim Online Whatsapp Chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Blog

Ukrayna’da Eczacılık Eğitimi

29 Haziran 2019

Sağlık sektörü insan ırkı var olduğu sürece popülaritesini koruyacak bölümlerin başında geliyor. Eczacılık da bu zincirin halkalarından biri.  Her gün gelişen dünyayı takip eden öğrenciler Ukrayna’da eczacılık eğitimi almayı tercih ediyorlar. Bu süreçte onların en büyük yol göstericisi elbette UE Eğitim Danışmanlığı oluyor. Kalite ve güvenin adresi olan UE Eğitim, Ukrayna’da üniversiteye gitmek isteyen öğrenciler için, gereken her şeyi düşünüyor ve onlar parmağını bile kıpırdatmadan sadece eğitim hayatlarına odaklanıyor. Türkiye’de çeşitli sınavlara girerek stres yaşamak istemeyen gençler, ülkemizden farklı bir sisteme sahip olan Ukrayna’da eczacılık eğitimi almayı seçiyorlar. Çünkü burada öğrenciler üniversiteye gitmek için herhangi bir sınava girmek zorunda değiller. Şu an hali hazırda örgün bir eğitim alıyor olabilirsiniz, ancak okuduğunuz bölümden memnun değilseniz ya da eczacılık okumak içinizde ukde kalmışsa UE Eğitim desteğiyle, sınavsız bir şekilde hayalinizdeki bölüme kavuşabilirsiniz.

Ukrayna’da Eczacılık Eğitimi Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Ukrayna’da eczacılık eğitimi almak için yapacağınız ilk şey, UE Eğitim Danışmanlığı gibi bir hizmetten faydalanmak olacaktır. Bu tarz danışmanlıklar sizin için gereken her türlü araştırmayı yapar ve ilgili bağlantıları sağlar. Sizin yapacağınız tek şey lise diplomanızla birlikte UE Eğitim Danışmanlığına müracaat etmek olacaktır. Başvuru işlemlerin tamamlanması ve Ukrayna’daki üniversiteden olumlu veya olumsuz cevap gelmesi ortalama olarak 10-15 gün sürecektir.

Ukrayna’da Eczacılık Eğitimi Süresi Ne Kadar?

Ukrayna’da eczacılık eğitimi almak sizin için oldukça avantajlı. Avrupa kalitesinde eğitim almanın yanı sıra ülkemiz tarafından tanınan, seçkin üniversitelerden mezun olacaksınız. Ukrayna’da eczacılık, Türkiye’deki lisans eğitiminde olduğu gibi 4 yıl sürmektedir.

Ukrayna’da Eczacılık Eğitimi Aldıktan Sonra YÖK Denkliği Sorunu Var Mı?

Ülkemiz tarafından tanınan Ukrayna üniversiteleri, dünya sıralamasında da oldukça iyi bir yerdedir. Burada bulunan her bölüm YÖK tarafından tanınan ve kabul gören kurumlara aittir. Bu sebeple YÖK denkliği sorunuyla karşılaşmazsınız.

Ukrayna’da Eczacılık Eğitimi YÖK Denkliği Sınavı Nedir?

Ukrayna’da eczacılık eğitimi alıp mezun olan öğrencilerimiz, diplomalarının kabul edilmesi için denklik başvurusunda bulunurlar. Akabinde inceleme yapılır ve YÖK denklik sınavına girmenize onay verilir.

Ukrayna’da Eczacılık Eğitimi Aldıktan Sonra Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Ukrayna’da eczacılık eğitimi alırken de Türkiye’ye tatil için döndüğünüzde boş zamanlarınızı değerlendirmek için çalışabilirsiniz. Okulu bitirdiğinizde diplomanızla birlikte ülkenize dönerseniz, donanımlı ve yabancı dil bilen bir mezun statüsünde olmanız iş dünyasında size çok sayıda avantaj sağlayacaktır.

Ukrayna’da Eczacılık Eğitimi Almanın Maliyeti Ne Kadar?

Ukrayna’da eczacılık eğitimi almak, öz geçmişiniz açısından oldukça yararlı bir adım olacaktır. Bu süreçte en çok merak edilen; “bu eğitimin maliyeti ne kadar” sorusunun cevabı oluyor. Kaliteyle seçkinliği birleştiren Ukrayna üniversiteleri son derece ekonomiktir. Ülkemizdeki özel okul fiyatlarından çok daha aşağı bir rakama eczacılık eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Yaşam standartları bakımından Türkiye’den daha uygun olan Ukrayna hakkında ayrıntılı bilgi ve fiyat için UE Eğitim Danışmanlığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Ukrayna’da Eczacılık Eğitimi Sınavsız Mı?

Ukrayna’da eczacılık eğitimi almak için Türkiye’deki gibi sınavlara girmenize gerek yoktur. Lise diplomanızla birlikte sınavlardan bağımsız gidip, başvuru yapabilirsiniz.

Ukrayna’da Eczacılık Eğitimi Alan Türk Öğrenciler Var Mı?

Ukrayna’da eğitim fırsatını görüp değerlendirmek üzere oraya giden çok sayıda Türk öğrenci var. Hem sınavsız öğrenci alması hem de kaliteli eğitim sunmasından dolayı öğrenciler açısından oldukça avantajlı bir ülke. Türk öğrenciler yaşam şartlarına çok kolay adapte olmakta ve birçoğu Türkiye’ye dönmemektedir. Okulunu bitiren gençler kariyer hayatına Ukrayna’da devam etmeyi tercih ediyor.

One Comment
 1. […] geneli araştırmalar dışında Harkov Ulusal Eczacılık Üniversitesi birçok araştırma üyesine ve bilim insanına ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda burada […]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com