WeCreativez WhatsApp Support
UE Eğitim Online Whatsapp Chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Blog

Ukrayna’da Eğitim Alacaklara Tavsiyeler

20 Ağustos 2019

Ukrayna’da eğitim için bulunacak olan gençler, yurt dışı eğitim danışmanlıkları ile iletişime geçerek birçok bilgiye erişiyor. Bunun yanı sıra internet ortamında araştırma yaparak her ayrıntıya ulaşmak isteyen adaylar da mevcut. UE Eğitim Danışmanlığı olarak Ukrayna ile ilgili ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi size sunmak ve orada eğitim alan öğrencilerimizin tecrübelerini sizlerle buluşturmak istiyoruz. İlk olarak, Ukrayna’ya giriş yapacağınız havaalanından bahsetmek gerekiyor. Oldukça küçük bir alana sahip olan Odessa havaalanına girip çıkmanız ortalama 20 dakika sürmektedir. Şehir merkezine yakınlığı ile bilinen havaalanından çıktığınızda yoğun bir trafik yoksa, 20 dakikada Odesa’nın merkezine geçebilirsiniz.

Öğrencilerin ilgisini çeken en önemli detay, genellikle maddi kaynaklı konular üzerine oluyor. Günlük harcamaların bütçelerini zorlayıp zorlamayacağı hususunu merak eden öğrenciler için sevindirici haberler vermek mümkün. Ukrayna’da eğitim alırken gidiş gelişinizi sağlayacağınız; otobüs, tramvay, dolmuş gibi taşıma araçlarıyla en uzak durağa da gitseniz standart ve makul bir ücret ödüyorsunuz. Ödeyeceğiniz ücret (Türk lirası karşılığı ortalama olarak=1,7) Türkiye şartlarından oldukça uygun. Ukrayna’da zorlanacağınız durumlardan bahsetmek gerekirse, para bozdurma işlemi bunların başında gelecektir. Ukrayna’da Türk lirası bozdurabilmek için, özel bankalara giderek fiyat almanız gerekmektedir. Ukrayna denilince akla; kafe kültürü, gece kulüpler i ve sabaha kadar açık olan mekanlar gelmektedir. Bu sebeple Ukrayna’da günün her saati yiyecek içecek bulmanız mümkündür. Siz de UE Eğitim Danışmanlığı ile yurtdışı eğitimin tadına varabilir ve okumuş olduğunuz bu tecrübelere bir yenisini ekleyebilirsiniz.

Ukrayna’da Eğitim Alacakların Karşılaşabileceği Sorunlar

Ukrayna’da eğitim alan ve alacak olan gençlerin karşılaşabileceği belli başlı bazı sorunlar mevcuttur. Bu yazımızı okuyarak, sorunlar ve çözümleri hakkında bilgi sahibi olup, ona göre bir yol haritası çizebilirsiniz. Türkiye’de İngilizce konusunda kendini geliştirmiş ve Ukrayna’da da İngilizceyi kullanıp geliştirmeyi düşünenlere bu üzücü haberi vermek gerekiyor. Çünkü Ukrayna’da İngilizce konuşan insan sayısı oldukça az ve eğitim dili olarak da pek tercih edilen bir dil değil. Bununla birlikte, lisans eğitiminize başlamadan önce 1 yıl, Rusça ya da Ukraynaca hazırlık eğitimi alacağınızı bilerek kendinizi hazırlamanız yararınıza olacaktır. Yabancı dil öğrenimi konusunda zorlananlara tavsiye vermek gerekirse; Ukrayna’ya gitmeden önce dil kartları alarak, günlük ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar cümle birikimi yapabilirsiniz. Ukrayna’da eğitim esnasında para bozdurma konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Bunun için özel bankaları tercih etmeniz yerinde olacaktır.

Ukrayna’da Eğitim Alırken Karşılaştığınız Sorunlara Nasıl Çözüm Bulabilirsiniz?

Ukrayna’da eğitim almayı düşünen üniversite adaylarından önce aileleri her konuda onlar yerine endişeleniyor. Öğrencinin seçmiş olduğu danışmanlık hizmeti ile iletişime geçen aileler, aslında korkulacak bir durum olmadığına ikna oluyor. Çünkü; yabancı bir ülkede okumayı göze alan öğrencilerin, almış olduğu danışmanlık hizmeti, onların Ukrayna’daki ailesi olma görevini üstleniyor. UE Eğitim Danışmanlığı da bu süreçte size, ailenizi aratmamaya özen gösteriyor. UE Eğitim Danışmanlığı ile çıkacağınız bu eğitim yolculuğunda, karşılaştığınız her türlü sorunda tarafımızla iletişime geçebilirsiniz. Sorun yaşayan öğrencilerimiz günün her saatinde çekinmeden, UE Eğitim Danışmanlığını arayabilir ve istediği desteği talep edebilir. Ukrayna’da eğitim esnasında öğrenciler genelde, dil konusunda sorun yaşayabilmektedir. Bunun için öncesinde önlem almanız mümkün. UE Eğitim Danışmanlığının sunmuş olduğu dil paketlerinden birini seçerek, ön hazırlık yapabilirsiniz. Konaklama ya da yurt arkadaşlarınız konusunda bir sorun yaşarsanız, tarafımızla iletişime geçerek, yerinizin değiştirilmesini talep edebilirsiniz. Eğitim sırasında karşılaşabilecek sorunlar oldukça azdır. Hazırlık sınıfında Rusça ya da Ukraynaca eğitiminizi başarıyla tamamlarsanız, lisans sürecinde pek sıkıntı yaşamazsınız. Staj dönemlerine büyük önem veren Ukrayna üniversitelerinde, geniş staj imkanları ile karşılaşırsınız. Bu süreçte staj yeri ile ilgili bir sorununuz olduğunda bunu okula ileterek, çözülmesini talep edebilirsiniz. Biz UE Eğitim Danışmanlığı olarak, her zaman bir telefon kadar uzağınızdayız.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com