WeCreativez WhatsApp Support
UE Eğitim Online Whatsapp Chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Blog

Ukrayna’da Ekonomi Okumak

9 Eylül 2019

Dünyanın birçok yerinde insanlığın hayatını devam ettirebilmesi için gerekli olan ekonomi sistemi, var olduğu sürece bu alanda iş gücü doğmaya devam edecektir. Ekonominin, düzen içerisinde kendine önemli bir yer bulduğu bu çağda, gençler için çeşitli iş kolları ortaya çıkmaktadır. Yeni nesil öğrenciler artık, klasik bir eğitim sisteminin ötesine geçerek kendilerini her anlamda geliştirmeyi hedefliyor. Bu sebeple Türk öğrencilerin büyük bir çoğunluğu, lisans eğitimini yurtdışında almayı tercih etmektedir. Ukrayna’da ekonomi okumak isteyen Türk öğrenciler de bunlardan biri. Okul hayatının tüm evrelerini kendi ülkesinde tamamlamak istemeyen gençlerin büyük bir kısmı, yurtdışı eğitimi için Ukrayna’ya yöneliyor.

Seçilen ülkenin Ukrayna olmasında birçok özelliğin payı bulunmaktadır. Akla ilk gelen avantajlar arasında; ucuz eğitim imkânı, yüksek yaşam standartı, mavi diploma ayrıcalığı ve kaliteli eğitim yer almaktadır. Ukrayna’da ekonomi eğitimi alırken karşılaşacağınız alanında uzman akademisyenler sayesinde, kendinize yepyeni ufuklar açabilirsiniz. Ukrayna’da ekonomi okuyarak hem öz geçmişiniz için faydalı bir adım atabilir hem de okulunuzu bitirdiğinizde kariyer planlamanıza buradan başlayabilirsiniz. Ukrayna’da ekonomi okuyarak rakipleriniz arasından sıyrılmak istiyorsanız, UE Eğitim Danışmanlığı büromuza gelerek sınırlı sayıdaki kontenjanlarımız arasında yerinizi alabilirsiniz.

Ukrayna’da Ekonomi Okumanın Maliyeti Ne Kadar?

Ukrayna’da ekonomi okuma hayali kuran gençler ve aileleri bir yandan çocuklarını bu süreçte desteklemekte, diğer yandan da maliyetli bir iş olacağını düşünmektedir. Ailelerin endişelenmesine gerek kalmayacak şekilde uygun bir fiyat sistemi sunan Ukrayna üniversiteleri, bölüm harçlarında da sizi ve bütçenizi önemsemektedir. Bu anlamda Ukrayna’da ekonomi okumak isteyen, orta halli bir ailenin çocuğu dahi rahatlıkla eğitim alabilmektedir. Ukrayna’da ekonomi okumak için, yıllık ortalama 1500 dolar ödeyerek hayallerinize kavuşabilirsiniz.

Ukrayna’da Ekonomi Okurken Hazırlık Eğitimi Alacak Mıyım?

Ukrayna’da ekonomi okuyacakların merak ettiği konular arasında hazırlık eğitimi de yer almaktadır. Yurtdışında eğitim alarak yıl ve zaman kaybına uğrayacağını düşünen Türk öğrenciler de mevcuttur. Ancak her anlamda öğrencilerin avantajlarını göz önünde bulunduran Ukrayna üniversiteleri bu noktada da öğrencileri düşünerek adım atmaktadır. Yabancı uyruklu öğrenciler için bir yıllık hazırlık programı sunarak, okula daha kolay adapte olmalarını ve zaman kaybına uğramadan hayata atılmalarını sağlamaktadır.

Ukrayna’da Ekonomi Okurken Hangi Dilde Eğitim Alacağım?

Ukrayna’da ekonomi okuma kararı almak kolay olmasa da bu süreçte siz öğrencilere düşen başka büyük görevler de bulunmaktadır. Yeni bir ülkeye gittiğiniz için artık dil hanenize bir yenisini eklemeniz gerekecek. Lisans eğitiminiz Ukraynaca ya da Rusça dillerinde verildiği için, hazırlıkta bunlardan birine yoğunlaşmalısınız. Bazı bölümler İngilizce eğitim verse de ekonomi onlardan biri değil. Ukrayna’da ekonomi bölümü için Rusça dersler verilmekte olup, bir yıl hazırlık eğitimi alarak ileri düzeyde Rusça konuşabilirsiniz.

Ukrayna’da Ekonomi Okurken Nerede Kalacağım?

Ukrayna’da ekonomi eğitimi alırken öğrencilerin en büyük sorun olarak gördüğü hususlardan biri de konaklamadır. Ukrayna üniversiteleri öğrencileri için, okulun yanına yurt koyarak onlara ulaşım kolaylığı sunmaktadır. Türk öğrenciler de kampüsün içinde bulunan devlet yurdunda kalabilmektedir. UE Eğitim Danışmanlığı ile Ukrayna yolculuğuna çıkan öğrenciler, ilk sene genelde okul bünyesindeki yurtları tercih etmektedir. Bunun dışında kiralık evlerde bulunan Türk öğrenciler de vardır. Ukrayna’ya ve arkadaşlarına alışana kadar okuldaki yurtlarda konaklayan öğrenciler ilerleyen zamanlarda kendi evine çıkmaktadır. Ukrayna’da evlerin eşyalı bir şekilde öğrencilere teslim edilmesi bir avantaj olarak görülmekte ve gençlerin işini kolaylaştırmaktadır. Yurt sistemi ise özel ve devlet olarak Türkiye’deki gibi iki türde karşımıza çıkmaktadır. Devlet yurtlarında imkanlar çok iyi olmamakla birlikte, özel yurtların aylık ücretinin oldukça yüksek olduğunu söylemek mümkündür. UE Eğitim Danışmanlığı ile Ukrayna’da eğitim fırsatını yakalamak için elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Sınırlı sayıdaki kontenjanlarımız dolmadan büromuzu ziyaret ediniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com