WeCreativez WhatsApp Support
UE Eğitim Online Whatsapp Chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Blog

Ukrayna’da Hangi Şehirlerde Üniversite Eğitimi Almalıyım?

25 Haziran 2020

Ukrayna’ da üniversite eğitimi almak ancak doğru şehir ve doğru üniversitelerde yapılırsa amacına ulaşır. UE Eğitim ve Danışmanlık olarak bu nedenle sadece bazı okulları önermekteyiz. Önermiş olduğumuz okullar arasında üniversitelerin dünya başarı sıralaması olarak ilk 500’ de ve ilk 1000’ de olan okullar bulunmaktadır.

Ukrayna’ da üniversite eğitimi almanın ilk avantajı sınavsız geçiş hakkıdır. Artık tıp okumak, avukat olmak, binaları tasarlamak ve mühendis olmak için bir sınava girmek zorunda değilsiniz. Türkiye’ de bu okullarda okumak için öğrencilere uygun olmayan ve kalıcı bilgiyi ölçmeyen bir sınava girilmektedir. Tüm eğitim hayatı bir öğrenci için kabusa dönmektedir. Bunun yanında sınavda yaşanan bir olumsuzluk sonrasında başarısız olunarak istenilen bölüme girilemeyebilir. 1 yıl daha okunmak istenilen bölüm için beklenmesi öğrencide ciddi motivasyon kaybına neden olmaktadır.  Fakat Ukrayna’ da üniversite eğitimi alabilmek için bu sınava ya da farklı başka bir sınava ihtiyaç bulunmamaktadır. Öğrenciler istedikleri bölümlere rahatlıkla girebilirler.

Ukrayna’ da üniversite eğitimi almanın bir diğer avantajı ise mavi diploma alınıyor olmasıdır. Mavi diploma bir öğrenciye mesleğini Avrupa ve Amerika’ da yapabiliyor olmasını sağlamaktadır. Ukrayna doğu Avrupa ülkesi olarak bu denkliği sağlamaktadır. Bunun yanında diğer Avrupa ülkelerine oranla çok daha ucuza okunmaktadır.

UE Eğitim ve Danışmanlık olarak bizim önerdiğimiz sayılı sayıda okul bulunmaktadır. Bu okullardan bahsetmek gerekirse;

Bahsettiğimiz okulların hem eğitim kaliteleri çok yüksektir hem de hepsi Kharkiv şehrinde bulunmaktadır. Kharkiv öğrenci şehri olduğu için yabancı öğrenciler hiç sıkıntı çekmemektedir. Şehirdeki insanların büyük çoğunluğu İngilizce konuşmaktadır. Aynı zamanda başkent Kiev’ e göre daha ucuz bir şehirdir. Bol bol öğrenci yurdu vardır. Bunun yanında ev fiyatları daha uygundur.  Ukrayna’ da üniversite eğitimi alan öğrenciler genel olarak birlikte eve çıkmaktadırlar. Bu sayede ev masrafları uygun hale gelmektedir. Kharkiv öğrenci şehri olduğu için aynı zamanda sıklıkla öğrencilere uygun etkinlikler ve indirimler düzenlenmektedir.

Ukrayna’ da üniversite eğitimi alan öğrencilerin aylık barınma ve yeme içme masrafları için ortalama 300 dolar gibi bir paralarının olması yeterlidir. Market alışverişleri ortalama 50 dolar kadar tutmaktadır. Bir restorana gidildiğinde ortalama 20 lira gibi ücretle büyük porsiyonlarda yemek yemek mümkündür. Halkın alım gücü düşük olduğu için ülkenin genelinde ekonomik düzey de düşüktür. Fakat başkente oranla Kharkiv Ukrayna’ nın en uygun şehridir ve öğrenciler için güvenli bir alandır.

UE Eğitim ve Danışmanlık olarak bizlere ücretsiz danışmanlık için ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

0850 304 7576

0312 326 7676

Whatsapp: 0552322 7676

info@ueegitim.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com