WeCreativez WhatsApp Support
UE Eğitim Online Whatsapp Chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Blog

Ukrayna’da Klinik Eczacılık Okumak

3 Ağustos 2019

Ukrayna’da eğitim alma hayali kuran binlerce Türk genci UE Eğitim Danışmanlığı ile istediği bölüme kavuşuyor. Yurtdışında eczacılık ve klinik eczacılık okumayı düşünen gençler tercihini genelde Ukrayna’dan yana kullanıyor. İnsanlık var olduğu sürece geçerliğini koruyacak olan; doktor, hemşire, eczacı gibi meslek dallarından biri olan klinik eczacılık son dönemlerde yeniden ilgi görmeye başladı. Ukrayna’da klinik eczacılık okumanın size ne gibi artılar sunacağını etrafınızdan sıklıkla duymuşsunuzdur. Daha net ve somut bilgilere ulaşmak isterseniz UE Eğitim Danışmanlığı büromuza gelerek başarılarımızı yakından inceleyebilirsiniz.

Sağlık alanında yer alan profesyonel ekibin bir parçası olan eczacılar, uzun ve zorlu bir akademik sürecin içinden geçerler. İlacın üretilme safhasından, hastaya ulaşmasına kadar her adımda yer alabilecek potansiyele sahip olan klinik eczacılar, tüm aşamalarda yer alabilecek yetkiye sahiptir. Türkiye’de eczacılık ya da klinik eczacılık okumak isteyen öğrencilerin yoğun bir sınav temposundan geçmesi gerekmektedir. Ülkemizde devlet üniversitesinde klinik eczacılık okumak için, öğrencilerin MF-3 bölümünde yer almaları ve yüksek bir sıralamaya girmeleri gerekmektedir.

Ukrayna’da Klinik Eczacılık Eğitim Süresi Ne Kadar?

Ukrayna’da rahat bir akademik süreç geçirmek isteyen Türk öğrenciler, klinik eczacılık bölümünü Ukrayna’da okumayı seçiyor. Ukrayna’da klinik eczacılık okumak için öğrencilerin geçeceği eğitim süresi, 5 yıl olarak belirlenmiştir. Öğrenciler isterse, lisans eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisanslarını da burada yapabilirler.

Ukrayna’da Klinik Eczacılık Eğitim Ücretleri Ne Kadar?

Ukrayna’da klinik eczacılık okumanın avantajları kadar, eğitim maliyeti de hem ailelerin hem de öğrencilerin dikkatini çekmektedir. UE Eğitim Danışmanlığı ile çıkacağınız Ukrayna yolculuğunuzda sizi bekleyen çeşitli fırsatlar olacağını hepiniz biliyorsunuz. Söz konusu avantajlarımıza bir yenisi daha ekleyerek, 15 Ağustos’a kadar yapacağınız tüm kayıtlarda uçak biletinizi biz hediye ediyoruz. Size kalan harç ücretini düşünmek oluyor. Klinik eczacılık için yıllık olarak 4510 dolar ödeyip hayalinizdeki bölüme kavuşabilirsiniz.

Ukrayna’da Klinik Eczacılık Eğitimini Hangi Şehirlerde Alabilirim?

Ukrayna’da klinik eczacılık eğitimi almaya karar verdikten sonra, hangi şehri tercih edeceğinizle ilgili yoğun bir araştırmaya koyulabilirsiniz. Ukrayna’da söz konusu eğitimi almak için hemen hemen her şehri tercih edebilirsiniz. Ukrayna’da eğitim almak için gidilebilecek ve en çok rağbet gören şehirleri şu şekilde sıralayabiliriz: Harkov, Kiev, Donetsk, Dnipropetrovsk, Odessa, Lviv, Ivano-Franvisk, Herson Tıp Üniversitesi.

Ukrayna’da Klinik Eczacılık Eğitimi Aldıktan Sonra Mavi Diploma İmkânı Verilecek Mi?

Dünyanın birçok ülkesinde geçerliliği bulunan mavi diploma Ukrayna’nın birçok üniversitesinde hem yerli hem de yabancı öğrencilere sunulmaktadır. Mavi diploma fırsatını duyan ve dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen öğrenciler, kariyer planlamamalarını kendi yapacağı için mavi diploma sunan Ukrayna üniversitelerini tercih ediyor. Ukrayna’da klinik eczacılık okumak için danışmanlık tercihini UE Eğitim Danışmanlığından yana kullanan üniversite adaylarını, yüksek yaşam standartlarının hüküm sürdüğü bir ülke yapısı bekliyor. Siz de mavi diploma alarak; çalışacağınız ülkeyi kendiniz belirlemek istiyorsanız, sınırlı sayıdaki kontenjanların bitmemesi için en kısa zamanda UE Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçiniz.

Ukrayna’da Klinik Eczacılık Okuduktan Sonra Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Birçok ülkede geçerlilik sunan Ukrayna’nın mavi diplomaları sayesinde, dilerseniz kendi ülkenizde de çalışabilirsiniz. Ukrayna’da herhangi bir lisans eğitimi alan gençlerin büyük çoğunluğu burada kalarak iş ve özel hayatını kurmayı tercih ediyor. Bunun yanı sıra Türkiye’ye kendini geliştirmiş bir şekilde dönerek, ülkesine hizmet etmek isteyen mezunlar da var. Ukrayna’da klinik eczacılık eğitimi alırken yabancı dilini geliştirme fırsatına da sahip olan öğrenciler, ülkelerine döndüğünde diğer mezunlara kıyasla daha çok rağbet görmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com