WeCreativez WhatsApp Support
UE Eğitim Online Whatsapp Chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Blog

Ukrayna’da Tıp Fiyatları Ne Kadardır?

28 Haziran 2020

Ukrayna’ da üniversite eğitimi almak isteyen birçok öğrencinin kafasını karıştıran sorular mevcut. UE Eğitim ve Danışmanlık olarak danışan öğrencilerimizin ve ailelerinin her türlü sorularını yanıtlamak için buradayız. İlk akla takılan sorular arasında yurtdışı eğitimi almanın maliyeti gelmektedir. Yurtdışı eğitimi nerede ve hangi bölümü okuduğunuza göre değişiklik göstererek maliyetli ya da yurtiçinde okumakla aynıdır diyebiliriz. Ukrayna’ da üniversite eğitimi almak isteyenler bu anlamda avantajlıdır. Hem Avrupa şehrinde okumak hem de az maliyetle okumak nadir avantajlardan birisidir. Bunun yanında yurtdışında da geçerli olan bir mavi diplomaya sahip olmak fırsatlar arasında sayılmalıdır.

Hangi Okulda Tıp Eğitimi Almalıyım?

UE Eğitim ve Danışmanlık olarak bizler Ukrayna’ daki her okulu öğrencilerimize önermemekteyiz. Eğer yurtdışında eğitimde kalite aranıyorsa belli başlı okullar kariyere yön verecektir. Ukrayna’ da üniversite eğitimi almış olmak için yurtdışına çıkılmaz. Tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerimize bu nedenle V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi’ ni önermekteyiz.

V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi dünya sıralamasında ilk 500’ de olan bir üniversitedir. Bu okula girebilmek için liseden mezun olmanız yeterlidir. Bu sayede öğrenciler istedikleri bölümde başarı sağlayarak okuyabilmektedirler.

V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi Tıp Eğitimi Fiyatları

V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi Rusça ve İngilizce eğitim vermektedir. Buna göre de bazı bölümlerde okuyacağınız bölüm dilini seçebilmektesiniz. Tıp eğitimi hem Rusça hem de İngilizce olarak verilmektedir. Öğrenciler bu eğitim dillerinden birisini seçebilmektedir. Rusça eğitimin ücreti 3500 dolar iken İngilizce eğitimin fiyatı ise 4500 dolar olmaktadır.

Eğitim fiyatları yüksek gibi görünebilmektedir. Fakat şu şekilde düşünmekte fayda var; Ukrayna’ da üniversite eğitimi almak ile Türkiye’ de şehir dışında eğitim almak arasında pek bir fark yoktur. Üstelik Türkiye’ de istediğiniz bölümde ve özellikle tıp okuyabilmek oldukça zorludur. Tıp eğitimi için yıllarca hazırlanmanız materyallere ve dershanelere verilen ücretleri düşünürsek Ukrayna’ da üniversite eğitimi almak çok daha makuldür. Bunun yanında her ne kadar Türkiye’ de eğitim ücretsiz görünse bile sınıfta kalmanız durumunda harç parası ödemeniz gerekmektedir. Yıl bazlı olarak değil alınan ders bazlı ödenen bu ücretler büyük külfetlere neden olabilmektedir. Çünkü tıp eğitimi gibi uygulamalı eğitim veren bölümlerin harç ücretleri diğer bölümlere oranla daha yüksektir.

Tüm bunların yanında Ukrayna’ da üniversite eğitimi almak için gelen öğrenciler Ukrayna’ nın masrafsız bir ülke olduğunu görmektedirler. Bu anlamda UE Eğitim ve Danışmanlık olarak bizler de Kharkiv’ i önermekteyiz. Hem daha iyi okullara sahip bir şehir hem de öğrencilerin yoğun olduğu bir şehir. Bu nedenle de öğrenciler eve çıkmak isterlerse kolaylıkla ev arkadaşı bulabilmektedirler. Aynı zamanda öğrenciler için düzenlenen etkinliklerde uygun fiyatlar bulunmaktadır. Bir öğrencinin aylık gideri ise ortalama 250- 300 dolar civarındadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com