WeCreativez WhatsApp Support
UE Eğitim Online Whatsapp Chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Blog

UKRAYNA’DA SINAVSIZ TIP EĞİTİMİ

23 Kasım 2019

Ukrayna’da Sınavsız Tıp Eğitimi, Tıp öğrencisi olup beyaz önlüklerle insanların kurtarıcısı olmak, üniversite dönemine gelmiş gözü yüksekte olan her öğrencinin ideali.Ukrayna’da tıp okumak ise hem sınavsız giriş hem de kozmopolit bir şehirde eğitim almak anlamına geliyor.Sizlere bu yazımızda Ukrayna’da tıp eğitimine dair detaylardan bahsediyor olacağız.Buyurun yazımıza geçelim.

Ukrayna, tüm dünya üniversiteleri arasında, sadece lise diploması ile %99’lara varan kabul oranları ile dikkat çekiyor. Üniversite eğitimini en ekonomik fiyatlarla almanıza olanak tanır. Özellikle kozmopolit yapıda olan Kharkiv gibi şehirlerinde ırkçılık en az düzeyde olduğundan oldukça güvenli, aynı zamanda eğlenceli bir ortam vardır.

Tıp eğitimi başta olmak üzere alabileceğiniz birçok eğitim bulunmaktadır.

Ancak sınavsız bir şekilde okuyabileceğiniz bu bölümde önemli olan bölüme dahil olmak değil bitirebilecek becerilere sahip olmaktır. Yoksa gerçekten büyük hayallerle başladığınız bu eğitim sizin için bir hüsranla sonuçlanabilir. Çünkü tıp eğitimi gerçekten zorlu ve devamlı bir çalışma süreci ister.

UE Eğitim’e başvurduğunuz zaman,

Uzmanlarımız bu tercih için niteliklerinizin uygunluğunu inceleyeceklerdir. Fakat önemli olan kendi gözleminiz ve bu mesleği yapabileceğinize dair olan inancınızdır. Yani belirli bir sınavdan geçmemiş olsanız da kendinize soracağınız birkaç soruyla ve değerlendirmeyle bu bölüme uygun olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

2016 yılı itibariyle YÖK Resmi Sitesi dünya sıralamasında ilk 1000’e giren üniversitelerden mezunların diplomalarına denklik vereceğini duyurmuştur.

UE Eğitim olarak danışmanlığını verdiğimiz, tıp okuyabileceğiniz üniversitelerden ilki V.N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi Ukrayna’nın Harkov şehrinde yer almakta ve dünyanın en iyi ilk 1000 üniversite sıralaması içerisinde yer almaktadır. V.N. Karazin Ulusal Üniversitesi Ukrayna’nın en büyük üniversitelerinden biridir. 1804 yılında kurulmuştur ve kurulduğu tarihten bu yana 300.000 den fazla mezun vermiştir. Ukrayna’da tıp okumak için böyle köklü eğitim veren bir kurumu tercih etmek ise sizi bir adım ileriye taşıyacaktır. Tıp eğitimi veren kurumlarda eğitim İngilizce ve Rusça olarak verilmektedir.

Dil  yeterliliği olmayan öğrenciler 1 sene seçtikleri dile bağlı olarak hazırlık okumaları gerekmektedir. Hazırlık eğitiminden sonra 6 senelik tıp lisansına başlayarak eğitimlerine devam ederler.

Eğitim ücretleri İngilizce dilinde 4.500 $, Rusça dilinde ise 4300 $ gibi fiyatlara verilmektedir. (Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.)

Temsilciliğini yaptığımız ve Ukrayna’da tıp eğitimi alabileceğiniz üniversitelerden ikincisi ise Kiev şehrinde bulunan Taras Shevchenko Ulusal Üniversitesidir. Bu üniversite ise 1834 yılında kurulup 177 yıllık bir geçmişe dayanmaktadır. Dünya sıralamasında 531. sıralamada yer alan üniversite Ukrayna’nın ise en büyük 3 üniversitesi içinde yer alıyor. Ukrayna’da tıp okumak için sunduğumuz diğer bir seçenek olan bu kurumda eğitimler İngilizce olarak verilmektedir. Ortalama eğitim maliyeti ise 4040 $ civarındadır.

UE eğitim’in danışmanlığını verdiği,

Ukrayna’da tıp eğitimi alabileceğiniz sonuncu seçenek ise Sumy Devlet Üniversitesi’dir. Sumy Devlet Üniversitesi, Ukrayna’nın Sumy şehrinde ülkenin ise kuzeyinde yer almaktadır. 1948 yılında eğitim vermeye başlayan okul, Times’ın sıralamasıyla dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına dahil edilmiştir. Ukrayna’da tıp okumak için seçeneklerden biri olan bu okulda Rusça tıp eğitimi 3000 $’dır. İngilizce tıp eğitimi ise 3800 $ civarındadır. Yazımızda bahsi geçen fiyatlara aşağıdaki hizmetler dahildir:

 • 1 yıllık üniversite harcı

 • Davetiyenin düzenlenmesi ve kargo süreci

 • Karşılama ve yurda yerleştirme

 • Oturma izni için yapılacak tıbbi kontrol

 • Üniversiteye kayıt esnasında evrakların bakanlığa onaylatılma işlemleri

 • Özel sağlık sigortası

 • Hazırlık sınıfı sonunda dil sertifikası

 • Tüm yıllar boyunca sürecek 7/24 ücretsiz danışmanlık

 • Vize işlemleri

 • Oturum işlemleri ve 1 yıllık konaklama

 • Türkçe bilen eğitim temsilcileri

 • 1 yıllık üniversite harcı

 • Davetiyenin düzenlenmesi ve kargo süreci

 • Karşılama ve yurda yerleştirme

 • Oturma izni için yapılacak tıbbi kontrol

 • Üniversiteye kayıt esnasında evrakların bakanlığa onaylatılma işlemleri

 • Özel sağlık sigortası

 • Hazırlık sınıfı sonunda dil sertifikası

Ukrayna’da bu kadar köklü üniversitelerde tıp eğitimi almak sizi bu teferruatlı yolculukta bir adım ileriye taşıyacaktır. Hem sosyokültürel yapısı hem de ekonomik seçenekleriyle dünyada karma eğitimde parlayan bir yıldız olan Ukrayna, sizi eğitimin kucağına davet ediyor. Eğer sizde sınav derdine katlanmadan tıp okuma hayalinizi gerçekleştirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçip kayıt işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com