WeCreativez WhatsApp Support
UE Eğitim Online Whatsapp Chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Blog

Ukrayna’da Uçak İmalatı Okumak

5 Ağustos 2019

Uçak mühendisliği kadar onun bir alt dalı olan uçak imalatı bölümü de geleceğin meslekleri arasında yerini almaktadır. İnsanlık var olduğu ve seyahat ettiği sürece geçerliliğini koruyacak olan söz konusu mesleklere duyulan ilgi de her geçen yıl artmaktadır. İnsan hayatının, uçak yapımında ve sürümünde emanet edildiği meslek grupları şüphesiz zorlu bir süreçten geçmektedir. Bunun için uçakla ilgili bir meslek tercihi yapan öğrencilere kaliteli bir eğitim verilmektedir.

Sorumluluğu oldukça ağır olan bu meslek grubunu zorlu bir eğitim ve sınav dönemi beklemektedir. Türkiye’de üniversiteye girmek için birçok sınavdan geçip; kaybetme ihtimali ile karşı karşıya kalmaktansa Ukrayna’da uygun fiyata sınavsız bir şekilde uçak imalatı okumak, öğrencilere daha mantıklı gelmektedir. Ukrayna’da uçak imalatı okumayı düşünen öğrencilere, Ukrayna’ yı daha cazip hale getirecek bir teklif de UE Eğitim Danışmanlığı tarafından size sunulmaktadır. 15 Ağustos’ a kadar UE Eğitim Danışmanlığına gelerek yapacağınız her türlü kayıt işleminde, ilk uçak biletiniz bizim tarafımızdan size hediye edilmektedir.

Ukrayna’da Uçak İmalatı Eğitim Koşulları

Ukrayna’da uçak imalatı okumak isteyen öğrenciler için şehir tercihi ve eğitim koşulları büyük önem taşımaktadır. Öğrenciler genelde Ukrayna’ nın en güzel iki şehri olan Kiev ve Harkov’u beğenmektedir. Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi Kharkiv Havacılık Enstitüsü’nde uçak imalatı ve havacılıkla ilgili daha birçok bölümü bulabilirsiniz. Ukrayna’da uçak imalatı üzerine eğitim alabilmeniz için yeterli düzeyde Rusça ve İngilizce dil birikimine sahip olmanız gerekmektedir. Çünkü eğitim dili; Rusça, İngilizce ve Ukraynaca olmak üzere 3 farklı dilden oluşmaktadır.

Ancak dil konusunda eksik olduğunuzu düşünmenize gerek yok. Çünkü UE Eğitim Danışmanlığı ile çıkacağınız yolda dilerseniz, yabancı dil eğitim paketlerimizi alarak dil açığınızı kapatabilirsiniz. Okula başladığınızda zaten bir hazırlık döneminden geçeceğiniz için eğitim noktasında bir sorun yaşamanız mümkün değil. Öğrenci merkezli bir eğitim sistemi belirleyen Ukrayna’da okuyan yerli ve yabancı birçok öğrenci, bu sistemin içinde bulunmaktan son derece memnun. Ders içeriği olarak pratik ve staj eğitimine ağırlık veren Ukrayna’da uçak imalatı okumanız, mesleki yeterliliğinizi artırarak sizi aktif bir çalışma hayatına hazırlamaktadır.

Ukrayna’da Uçak İmalatı YÖK Denkliği Mevcut Mu?

Ukrayna’da eğitim alan Türk öğrencilerin en çok merak ettiği konu genelde, YÖK denkliği alıp alamayacaklarıdır. Ukrayna’da uçak imalatı okuyan öğrencilerin, eğitim aldığı kurumlar Türkiye ve YÖK tarafından tanındığı için denklik noktasında herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Ukrayna’da uçak imalatı okuyan ve okumayı düşünen adaylar, rahatlıkla bu bölümü seçebilirler. Ülkeye dönüp çalışmak istediklerinde diploma sorunu ile karşılaşmazlar.

Ukrayna’da Uçak İmalatı Bölümü İçin Mavi Diploma İmkânı Var Mı?

Yurtdışında eğitim alan ve almak isteyen binlerce öğrenci, tercih edeceği üniversitede mavi diploma şartı aramaktadır. Ukrayna’da uçak imalatı bölümü okuyan gençler de aynı kaygıyı taşımaktadır. Dünya çapında tanınırlığı ve geçerliliği bulunan mavi diploma, mezunlara birçok fırsat ve ayrıcalık sağlamaktadır. Ukrayna’da yer alan birçok üniversite, mavi diploma imkanını siz öğrencilere sunmaktadır.

Ukrayna’da Uçak İmalatı Bölümü Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Yurtdışında uçak imalatı okumayı düşünen öğrenciler, bu tercihini genelde Ukrayna’dan yana kullanıyor. Gençlere kaliteli bir eğitim ve uygun fiyatın kapılarını açan Ukrayna’da uçak imalatı okumak için yapmanız gerekenler oldukça basit. Ukrayna’da uçak imalatı konusunda kararlıysanız, ilk olarak size danışmanlık edecek UE Eğitim ile iletişime geçmelisiniz. Daha sonra ihtiyacınız olan tek şey, bir lise diploması olacaktır. Diplomanızla birlikte, dilediğiniz bölüme ve uçak imalatı bölümüne başvuru yapabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com