WeCreativez WhatsApp Support
UE Eğitim Online Whatsapp Chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Blog

Ukrayna’da Üniversite Okumanın Avantajları

22 Ağustos 2019

Ukrayna’da üniversite okumanın avantajları hakkında etrafınızdan duyduğunuz çok sayıda bilgi mutlaka vardır. Ukrayna için bu denli olumlu izlenimlerin ifade edildiği bir ortamda gençlerin büyük bir kısmı, yurtdışı eğitimde ilk tercihini buradan yana kullanmaktadır. Türkiye’de uzun uğraşlar verip, sonunda üniversiteyi kazanamama ihtimali ile karşılaşmak yerine Ukrayna’da rahat bir akademik süreç geçirmek isteyen öğrenciler burada eğitim almaktadır. UE Eğitim Danışmanlığı ile Ukrayna’da eğitim serüvenine çıkan Türk öğrencilerin büyük bir kısmı, sunulan imkanlardan memnun olmakla kalmayıp oraya yerleşmeyi seçmektedir. Ukrayna’da dilediğiniz bölümü okumak için ülkenizdeki gibi sınavlar ve şartlardan geçme yükümlülüğünüz bulunmamaktadır.

Bu özelliği sayesinde Ukrayna, tercih edilebilirliğini bir kat daha artırmaktadır. Hayalini kurduğunuz bölümü sınavlar yüzünden kazanamadıysanız, bu duruma üzülmek yerine UE Eğitim Danışmanlığı büromuza gelerek istediğiniz bölümü seçip, Ukrayna’nın sayısız avantajlarından faydalanabilirsiniz. Size yeni bir dil öğrenme fırsatını lisans dönemiyle birlikte sunan Ukrayna’da kalarak, iş hayatınızı kendiniz şekillendirebilirsiniz. Ukrayna’da okulunu bitiren Türk gençlerin bir kısmı ülkesine dönüp hizmet etmeyi seçse de çoğunluğu burada kalarak kendini ve ufkunu geliştirmeyi seçmiştir.

Ukrayna’da Eğitim Alanlara Mavi Diploma Avantajı

Ukrayna’da eğitim alan ve almayı düşünen gençler, yurtdışı eğitim konusunda çok iyi araştırma yaparak her türlü bilgiye ulaşmaktadır. Ukrayna’nın sunduğu avantajları oraya giden insanlardan ve danışmanlık hizmetlerinden öğrenmiş olsalar da kendi araştırmalarını da yapmayı ihmal etmiyorlar. Özellikle mavi diploma imkanına son yıllarda büyük ilgi gösteren üniversite adayları, tercih edeceği üniversitenin mavi diploma verip vermediğini önceden öğrenmektedir. Ukrayna’da yer alan birçok üniversite, yerli ve yabancı tüm öğrencilerini mavi diploma ile mezun etmektedir.

Herkesin sıklıkla duyduğu ama tam olarak ne anlama geldiğini bilmediği mavi diploma nedir? Ayrıntılı bir şekilde inceleyelim. Ukrayna’da almış olduğu üniversite eğitimini zirveye taşımak isteyen öğrenciler, bu tarz güncel avantajları yakından takip etmektedir. Söz konusu mavi diplomanın en önemli özelliği, okuldan size verilen tüm belgelerin uluslararası standartta kabul görmesidir. Mavi diploma siz öğrencilere eğitim kurumları tarafından verilmekte olup, Avrupa standartlarına göre hazırlanmış olmak mecburiyetindedir.

Bahsi geçen standartlar, öğrencinin Avrupa Birliği bünyesinde eğitimine devam etmesi için gerekli bir husustur. Ayrıca eğitimin sonunda Avrupa Birliği ülkelerinde okulunu tamamlayanlara iş başvurusundan önce aldığı eğitime ilişkin ön bilgi verilmektedir. Bunun gibi uygulamaları gerçekleştiren her üniversitenin çok uluslu bir eğitim anlayışını benimsemesi gerekmektedir. Bir üniversitenin mavi diploma verebilmesi için, Avrupa Birliği Eğitim Komisyonu tarafından konulan belli başlı bazı şartlar bulunmaktadır ve bunların yerine getirilmesi gerekmektedir. Akabinde belgeleme kriterlerine uyum süreci başlar ve devamında denetleme yapılır. Herhangi bir engele takılmayan adaylar, Avrupa Birliği Komisyon’undan onay alarak mavi diplomalarını almaya hak kazanırlar.

Ukrayna’da Eğitim İçin UE Eğitim Ayrıcalıkları

Ukrayna’da eğitim almaya karar verdikten sonra gençleri, doğru danışmanlık hizmetini bulma telaşı sarmaktadır. Her öğrenci seçmiş olduğu danışmanlık hizmeti ile ihtiyaç duyduğu her an iletişim kurabilmeyi talep etmektedir. Biz UE Eğitim Danışmanlığı olarak kayıttan kariyere kadar yanınızda bulunuyor ve her an destekçiniz olmaya devam ediyoruz. Ukrayna’da eğitim almak için ilk adımların atıldığı şu günlerde, UE Eğitim olarak değerli öğrencilerimize avantajlarımızın bir yenisi daha sunuyoruz. Ağustos ayının 15’ine kadar herhangi bir bölüme kayıt yaptıran tüm üniversite adaylarının ilk uçuş bileti tarafımızdan hediyedir. Siz de bu ayrıcalıklı uçuşun bir parçası olmak istiyorsanız, acele etmenizde fayda var. Tercihlerin yoğunlaştığı ve kontenjanların azaldığı bu dönemde adayların en kısa zamanda UE Eğitim büromuza gelerek başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

One Comment
 1. […] eğitimi son zamanlarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Ukrayna’ da üniversite eğitimi tercih edilmesinin nedenleri arasında okullardaki akademik düzeyin ileri seviyede […]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com