WeCreativez WhatsApp Support
UE Eğitim Online Whatsapp Chat
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Blog

Pilotaj Eğitimi alarak Pilot Olmak

20 Kasım 2019

Pilotaj Eğitimi alarak Pilot olup gökyüzünde süzülmek her insanın ulaşmak istediği bir hayaldir.

Yurt Dışında Pilotaj Eğitimi,almak çok basit iken  bir çok insan bu hayali kendine gökyüzü kadar uzak görmektedir. Ama pilotaj eğitiminin kapıları sınırsızdır ve dünyanın her yerinde pilotluk için uçuş eğitimi veren okullar bulunmaktadır. Ülkemizde bir çok kurumda dudak uçuklatan fiyatlarıyla pilotaj eğitimi, ilk etapta insanları korkutup kaçırmakta ve hayallerine başlamadan son vermektedir.

Ancak hayallere zincir vurmamak ve masmavi gökyüzünde kendi rotasıyla dolaşmak isteyen,

insanlar biraz araştırma yaparlarsa pilotajlık konusunda dünyada bir çok seçenek olduğunu göreceklerdir. Kendilerine en uygun kriterlerdeki yüzlerce okul arasından birini seçeceklerdir.

Gerek Türkiye’de gerekse de yurtdışında kariyerine pilot olarak başlamak

ve devam etmek isteyen adaylardan, uluslararası geçerliliği olan ve sivil havacılık kanununa göre, alınması gereken çeşitli  eğitimleri tamamlamaları beklenmektedir.

Ticari amaç dışında uçuş yapmak isteyen, hobi yada kişisel gelişim açısından eğitim almak isteyen pilot adaylarının PPL (Private Pilot License-Özel Pilot Lisansı) almaları yeterli olmaktadır.

Ancak kariyerine ticari pilot olarak devam etmek isteyen pilot adaylarının, Türkiye’de de ticari uçuş yapmalarına imkan sağlayan CPL (Commercial Pilot License-Ticari Pilot Lisansı) almaları beklenmektedir.

Peki ülkemizde sınırlı sayıda ve çok uçuk fiyatlara sunulan bu eğitimi almak isteyen,

ülkesinden çok da uzaklaşmak istemeyen öğrenci adayları ne yapmalılar? Bu konuda yurt dışında Pilotaj Eğitimi konusunda dünyada hatırı sayılır bir yere sahip olan Ukrayna,  sizi ülkemize göre daha uygun fiyatlarla hayallerinize uçurmak için en mantıklı lokasyon olarak biliniyor.

Ukrayna yüzyıllardır eğitime değer veren bir ülke olmuştur ve helikopterin mucidi ve dünyaca ünlü Skorsky helikopterlerinin tasarımcısı Igor Ivanovich Sikorsky de eğitimini Ukrayna’da tamamlamıştır. Eğitim kültürü çok uzun yıllar önce başlayıp modern eğitim anlayışıyla devam etmektedir.

Coğrafi konumu ve ekonomik anlamda uygunluğu sayesinde Türkiye ve dünyada eğitim için son yıllarda en çok tercih edilen ülke olan Ukrayna’da eğitim, konaklama ve yaşam masrafları çok uygundur. Bunların doğrultusunda sosyal hayatı da inanılmaz zengin ve çeşitli olan Harkov, Avrupa’nın önde gelen kültür şehirlerinden biridir.

Çok sayıda konser, tiyatro, spor tesisleri ve dev kütüphaneler ile Ukrayna’da aktivite zenginliği ile günlerinizi geçirebilirsiniz. Bu aktivitelere ulaşım olanakları toplu taşıma için eski komünist dönemden kalan avantaj olarak olarak çok ucuzdur. Otobüs, tramvay, metro gibi araçlarda aylık paso ücreti yaklaşık 5 tl gibi fiyatlara yapılabilmekte.

UE Yutdışı Eğitim Danışmanlığı sizlere pilotajlık eğitimi için Kirovograd Flight Akademi ve Kharkiv Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi üzerinden Ukrayna Eğitim ruhsatına sahip olarak danışmanlık vermektedir.

60 yıldan fazla bir süredir insanlara uçmayı öğreten Ulusal Havacılık Üniversitesi Kirovograd Uçuş Akademisi  1951 yılında kurulmuş olup kalkınma ve reform açısından değerli bir kurumdur.

Ulusal ve uluslararası havacılık personelinin eğitimine önemli katkılarda bulunmuştur ve dünya havacılığının gelişimi için nitelikli bir potansiyel oluşturmaya devam etmektedir.

Bu görkemli yolun başlangıcı, Kirovograd Askeri Havacılık Okulu’nun uzun menzilli havacılık pilotları için yaratılmasıydı, daha sonra 60. Hava Kuvvetleri Pilotları İçin Yüksek Havacılık Okulu’nu yeniden adlandırdı.

Yenilikleri takip eden akademi hava tekniklerini geliştiriyor,

havacıların çözmesi gereken görevleri öğretiyor, eğitimlerinin formları ve yaklaşımları değişiyor ve bu değişimlere kolaylıkla adapte olabiliyor.

Kharkiv Havacılık Enstitüsü 1930 yılında Kharkiv’de kurulmuştur ve SSCB’nin 26 temel yükseköğretim kurumları listesinde yer almıştır.

Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı’na bağlı akreditasyon derecesi IV olan devlet yüksek öğretim kurumudur.

Ülkenin havacılık ve uzay teknolojileri konusunda kapsamlı eğitim veren tek kurumu olmuştur. kurumun yerleşkesi  şehrin dışında yaklaşık 25 hektar olan ormanlık alan içerisine  Zhukovski köyünde kurulmuştur. Bu kampüs yerleşkesinde 8 akademik bina, 2 bilimsel araştırma enstitüsü, laboratuvarlar, kütüphane, ‘aviator’ dispanseri, cafe ve lokantalar bulunmaktadır. Pilotaj Eğitimi

Üniversite içerisinde pilotajlık dışında uçak mühendisliği lisans bölümü, roket ve uzay ekipmanları, uçak imalatı, uçar radyo sistemleri, uçak motorları ve enerji santralleri ve havacılık elektroniği lisans ve yüksek lisans bölümleri bulunmaktadır.Eğitim dili İngilizce ve Rusça olarak sizin tercihinize kalmıştır.

Paket içeriğimizde 1 yıllık üniversite harcı, vize, davetiyenin düzenlenmesi, karşılama, yurda yerleştirme, 1 yıllık konaklama, şehir tanıtımı, çzel sağlık sigortası, Ukrayna gsm hattı, 7/24 ücretsiz danışmanlık ve türkçe bilen temsilcilerin desteği vb. dahildir. (Detaylı bilgi için iletişime geçiniz)

Bütün bu bilgilerden sonra kendinizi hayallerinize daha yakın hissediyorsanız doğru adresteniz.

Gelişen havacılık sektörü ve teknolojileri sayesinde pilot ve personel açığının kapatılması için bu eğitimleri sunan okullar günden güne artmakta ve sektöre hizmet sağlamaktadır. Pilotaj Eğitimi. Havacılık sektörünün göz bebeği olan pilotluk iş imkanları, cazip kazancı ve toplum içerisindeki statüsü nedeniyle çoğu öğrencinin hayallerini süslemektedir.  Sizi gökyüzüne çıkaracak bu fırsatları kaçırmayıp pilotajlık eğitiminizi Avrupa’nın en güzel şehirlerinden birinde almak sizi bir adım ileri taşıyacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com